Vali Özcan, Çankırı Vakfı ve Çankırı Dernekler Federasyonunda

Vali Vahdettin Özcan,  İstanbul Çankırı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ve Çankırı Dernekler Federasyonunu ziyaret etti.

Vali Özcan, Çankırı Valiliğine atanması sebebiyle İstanbul’daki ofisine Vakıf Başkanı ve  Federasyon  Başkanının yaptığı  ziyarete karşılık bir iadei ziyaret amacıyla geldiğini, Çankırı ve Çankırılı hemşerilerimiz için hep birlikte çalışılacağını, Çankırı’mızın bugüne kadar çözülemeyen birçok sorununu sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek çözmeye çalışacağını ifade etti.

Vali Özcan, milletvekilleri,  Çankırı Vakfı, Federasyon ve İstanbul’daki Çankırılı işadamı ve bürokratların katılımıyla önümüzdeki günlerde “Çankırı geleceğini planlıyor” konulu bir dizi toplantılar yapmayı planladıklarını ve böylesine önemli bir toplantıya Çankırı Vakfının ve federasyonun ev sahipliği yapmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Vakıf Başkanı Eşref Harmandar, Vakfın kuruluşundan bu güne kadar olan gelişim sürecini anlattı ve bu arada Vakfın 25.yılı nedeniyle hazırlanan barkovizyon gösterisi Vali Özcan’ın izlenimine sunuldu.

Vakıf Başkanı Harmandar, Vali Özcan’a vakfın faaliyetleri hakkında bilgi sundu. Geçen yıl 184 öğrenciye burs verildiğini bu yıl  bu sayıyı 220’ye çıkaracaklarını belirten Harmandar, burs döneminde öğrencilere eğitim amaçlı seminerler verildiğini de belirtti.

Çankırı Vakfına tahsis edilen yeni vakıf binası hakkında da bilgi sunan Harmandar, “Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yapılan başvurumuz üzerine Vakfımıza tahsis edilen Cerrahpaşa’da bulunan El-Haç Ahmet Paşa Mektebinin her türlü bakım ve onarım restorasyonu hemen hemen bitmek üzere. Elektrik, doğalgaz vb. işleri kaldı, en kısa zamanda Vakfımız yeni yerinde hizmete devam edecektir” dedi.

Başkan Harmandar Vali Özcan’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti. Vali Özcan, “Ben de sizlerle bir arada olmaktan son derece mutlu oldum. Bu çalışmalarınız nedeniyle sizlere teşekkür ediyorum” diyerek vakıftan ayrıldı.

Vali  Özcan daha sonra Çankırı Dernekler Federasyonunu ziyaret etti.

Federasyon Başkanı Ömer Lütfi Özenç, Vali Özcan’ın bu nezaket ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı sonrasında İstanbul’da siyasetçi, bürokrat, işadamı, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve Çankırı için ben ne yapabilirim diyen hemşerilerimizin katılacağı geniş katılımlı bir “Çankırı Geleceğini Planlıyor” konulu programı organize etmeye hazırız” dedi

Ayrıca, Vali Özcan’ın, Çankırı Valiliğinin internet sitesinden Federasyonlar ve Vakıfların internet sitelerine vatandaşların ulaşılabilmeleri için link  verildiğini açıklaması memnuniyetle karşılandı.