Vali Özcan belde ziyaretlerine devam ediyor

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Kurşunlu Çavundur, Atkaracalar Çardaklı ve Çerkeş Saçak beldelerini ziyaret etti.

 

Vali Özcan ilk olarak Kurşunlu ilçesinin Çavundur Beldesini ziyaret etti. Burada Vali Özcan’ı Kurşunlu Kaymakam Vekili Kürşad Karaca, Çavundur Belediye Başkanı Bayram Yukarıdere ile yoğun bir vatandaş topluluğu karşıladı.Özcan, bayan vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Bazı yolların durumları ile ilgili vatandaşların taleplerine Vali Özcan gerekenin yapılacağını söyledi.

 

Belediye Başkanı Yukarıdere, belde hakkında bilgiler verdi. Beldenin ihtiyaçları ve yapılmasını düşündükleri projeleri Vali Özcan’a sundu. Çavundur  kaplıca tesislerine 5 yıldızlı bir otel ve devre mülk ile çevre düzenlemesi yapmayı planladıklarını söyledi.

 

Çavundur’un geleceğini olumlu gördüğünü ifade eden Vali Özcan, iki temel konunun olduğunu bunlardan birinin sanayi tesislerini getirmek, diğerinin de turizm olduğuna vurgu yaptı. Çavundur’un da termal turizm olarak potansiyelinin yüksek olduğunu ifade eden Vali Özcan, Çavundur’ un geleceğinin Çavundur halkının ellerinde olduğunu, burasının termal turizm merkezi olması gerektiğini ve herkesin bir araya gelerek ihtisaslı organize sanayi bölgesi yapabileceklerini belirtti.

 

Atkaracalar’a bağlı Çardaklı beldesine uğrayan Vali Özcan’ı Atkaracalar Kaymakamı Kürşad Karaca, Atkaracalar Belediyesi Başkanı Rıfat Altıntop ve Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz ve vatandaşlar karşıladı. Beldenin durumu hakkında bilgiler veren Belde Başkanı Yılmaz yapılan faaliyetleri anlattı, bazı yolların da asfaltlanmasını istedi. Beldeyi gezen Valimiz Özcan, beldeyi çok beğendiğini söyleyerek, başarılarından dolayı Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz’ı tebrik etti.

 

 

Çerkeş ilçesinin Saçak beldesini de ziyaret eden Vali Özcan’ı Çerkeş Kaymakamı Yasin Öztürk, Çerkeş Belediyesi Başkanı Şükrü Tarhan, Saçak Belediye Başkanı Hamza İnkaya ve vatandaşlar karşıladı.

 

Vali Özcan; vatandaşlara ve Başkan İnkaya’ya hitaben belde ziyaretlerinin sürdüğünü Çavundur ve Çardaklı beldelerinden sonra Saçak beldesine geldiklerini söyleyerek, “Sizlerin yaptıklarınızı, bundan sonra yapacaklarınızı ve ihtiyaçlarınızı dinlemek için buradayız” dedi.

 

Saçak Belediye Başkanı Hamza İnkaya, beldenin durumu hakkında bilgiler verdi. Kurşunlu – Çerkeş hattı arasında olan bu bölgeyi kalkındıracak projeler ile çevre düzenlemelerinin önemine değindi. Kurşunlu ilçesine yapılacak yatırımlardan dolayı nüfusunun artacağı için konut ihtiyaçlarının beldemiz tarafından karşılanabilecek ortak projelerin ve çevre düzenlemelerinin yapılmasını bunun sayesinde bölgenin beraberce ortaklaşa kalkınmasını istediklerini,  Saçak beldesi olarak kendilerinin hazır olduklarını söyledi.

 

Son olarak Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz’e ait süt üretim tesisi ziyaret edildi. İlk aşamada 480 sağmal büyükbaş hayvan ile üretime başlanacak ve daha sonra kapasitesinin arttırılacağı tesis için Vali Özcan, tesisin hayırlı olmasını dileyerek, ilçeden ayrıldı.

 

 

Yazarlarımız Hakkında