Vali Özcan, “Proje yapın”

2012 yılı AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Toplantısı Vali Vahdettin Özcan Başkanlığında Valilik Birlik Salonunda yapıldı.

Valilik Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörü İsmail Karadana 2012 yılında Çankırı’da uygulanan ve uygulama için bekleyen projeler hakkında geniş bir bilgi vererek 2012 yılında tüm projeler gerçekleştiğinde 560 bin TL lik bir kaynağın kullanılacağını belirtti.

Proje Uzmanı Fatih Kartal da Hayat boyu Öğrenme Programı, Gençlik Programı ve Leonarda Da Vinci programları hakkında geniş bir bilgi verdi.

Leonarda Da Vinci programlarından mesleki eğitim ile alakalı her kurumun faydalanabileceğini belirten Kartal, öğrencilere yönelik, iş arayanlara yönelik ve kamu hizmetlerin verimli hale gelmesi için kamu çalışanlarına yönelik projeler yaptıklarını, proje yapım aşamasına yardımcı olduklarını ifade etti.

Bu yıl ki proje teklif çağrılarının 2013 yılı Şubat ayında sonlanacağını da belirten Kartal “Proje yapmak isteyen kurumların önünde 1,5 aylık süreç var. Bizim ile bu süreç içerisinde iletişime geçerlerse iyi olur” dedi.

Vali Vahdettin Özcan, sunumlar sonrasında her ilçenin ve her kurumun proje yapmasını çok önemsediğini, bu yüzden geçen yıl proje yapmaları konusunda telkinde bulunduğu belirterek İlçe Kaymakamlarının proje yapıp yapmadıkları konusunda bilgi aldı.

Ayrıca Vali Özcan, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün, Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü’nün, Şubat ayına kadar proje yapmasını istedi.