Vali Özcan “İnsan odaklı hizmetlerimiz devam edecek”

Tapu ve Kadastro Ankara Bölge Müdürlüğü tarafından Çankırı Tapu Müdürlüğü, Çankırı Kadastro Müdürlüğü ve Çankırı Ilgaz Tapu Müdürlüğü’ne TSE’den onaylı Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verildi.

Valilik makamında düzenlenen törene Tapu ve Kadastro Ankara Bölge Müdür Vekili Ergun Çoban,  Çankırı Tapu Müdürü İsmail Tamer Yılmaz,  Kadastro Müdürü Sefa Doğan, Ilgaz Tapu ve Kadastro Müdürü Mehmet Şahin katıldı.

Valilik makamında belge teslim töreninde açıklamalarda bulunan Vali Vahdettin Özcan, kamu kurumlarının vatandaş odaklı hizmet etmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek “Kamu kurumlarında hizmet üretirken kaliteyi yükseltmek bizim bir amacımızdır. Bu kalite yükseltilmesi hemen gözlemlenecek bir şey değildir. Çankırı’da bu konuda iyileştirmeler beni son derece memnun ediyor” dedi.

Vatandaşın devletle olan bağının nüfus, tapu ve jandarma birimlerinde başladığını ifade eden Vali Özcan “Jandarma, emniyet, nüfusta da bir takım değişiklikler oldu.  Tapu’da olan değişiklik ise bugün TSE Kalite belgesi verilmesi ile bizlere yansıyor. Çalışanları tebrik ediyorum. Birimlerimizde daha da insan odaklı hizmetler sunmaya çalışacağız” dedi.

Tapu ve Kadastro Ankara Bölge Müdür Vekili Ergun Çoban, 2009 yılında Sürekli Kurumsal Gelişim adı altında bir proje başlattıklarını belirterek “Bu proje çerçevesinde bizim bölgemize bağlı şu ana kadar 32 müdürlük Kalite Belgesi aldı. Türkiye genelinde 696 müdürlüğümüz şu an bu belgeye sahip oldu. Belge almayan 364 Müdürlük kaldı. Bu 364 müdürlük de Mayıs ayı sonu itibariyle Kalite Belgelerini alarak tüm müdürlüklerimiz TSE Kalite belgesi sahibi olacak. Türkiye’de tüm müdürlükleri Kalite Belgesi sahip olmuş tek kurum olacağız” dedi.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda projeleri uyguladıklarını ifade eden Tapu ve Kadastro Ankara Bölge Müdür Vekili  Çoban“Bir ülkede nüfus ve tapu çok önemlidir. Biz kuruluşumuza layık hizmetler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Açıklamalar sonrasında Çankırı Tapu Müdürlüğü, Çankırı Kadastro Müdürlüğü ve Çankırı Ilgaz Tapu Müdürlüğü’ne TSE’den onaylı Kalite Yönetim Sistemi Belgesi takdim edildi. Diğer ilçelere de TSE Kalite belgesinin Mayıs ayı sonuna kadar takdim edileceği belirtildi.

Teslim töreni sırasında Vali Vahdettin Özcan’a “Osmanlı’dan günümüze Tapu Arşiv” kitapçığı ve Padişah 3. Murat’a ait Tuğra tablosu hediye edildi.