Vali Özcan, “Gençlik Merkezi gençlerimize yaraşır olmalı”

Vali Vahdettin Özcan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan, Şube Müdürleri Tekin Çelik ve Sadık Ak tarafından karşılanan Vali Özcan’a, Müdür Seyfettin Turan tarafından bilgi verildi.

Müdür Turan, Gençlik Merkezi Hizmet binası işinin 10 Ağustos 2011 tarihinde ihale edildiğini, 20 Ocak 2012 tarihinde yer teslimi yapılarak yüklenici firma tarafından çalışmaların başlandığını, 1.052 m² taban alanı olmak üzere 2894 m² kapalı alanı olacağını, yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak binanın 420 günde tamamlanacağını belirtti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, Gençlik Merkezi olarak kütüphane, internet ve zeka oyunları (satrançt-mangala) odası, oyun odası (bilardo-langırt), kurslar için sınıf, cafeterya, halk oyunları odası (saz-gitar), el sanatları odası (rölyef-ebru), masa tenisi salonu ile 4 odalı misafirhane ile 121 kişilik tiyatro salonu ve girişte fuaye salonu olacağını belirten Müdür Turan, “Gençlerin içerisinde hoşça zaman geçirecekleri dört dörtlük bir mekan haline getireceğiz” dedi.

Vali Özcan, yapılan çalışmaları beğendiğini, ancak gençlere daha iyi hizmet sunulması için bazı düzenlemelerin yapılması gerektiğini, zeminin uygun hale getirilmesi, duşakabin yapılması ve kütüphanenin gençlere göre dizayn edilmesi, tefrişinde kaliteli malzeme kullanılması gerektiğini belirterek “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, her şeyin en iyisine layık. Gençlik Merkezi gençlerimize yaraşır olmalı. Bu merkezi onlara yakışır hale getirip, bir an önce hizmetlerine sunalım” dedi.