Vali Özcan “Çankırı siyasetçiye ağlamamış”

Gün içerisinde çeşitli açıklamalarda bulunan  Vali Vahdettin Özcan “Çankırı’nın iki sorunu var.” dedi.

Çankırı’nın bu iki sorununu çözemediğini dile getiren Vali Özcan “Ankara’nın gölgesinde kalması Çankırı’nın birinci sorunu bu bir gerçek, ikinci sorunu Çankırı hiçbir zaman istemeyi bilememiş, siyasetçiye hiç ağlamamış.” dedi.

Yıldıztepe Tabiat Parkı hakkında önemli açıklamalar yapan Vali Özcan “Yıldıztepe önümüzdeki 5 yıl içerisinde önemli bir turizm merkezi olacak, Yıldıztepenin önünün açık yalnız doruk için aynı şeyleri söyleyemem. Böylesi Kış Turizminin önemli merkezlerinden biri olma yönünde ilerleyen Ilgaz Yıldıztepe Kadınçayırı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi, Yıldıztepe Kayak Merkezi yanında Kadınçayırı Tabiat Parkı ile de dört mevsim vatandaşların hoşça vakit geçireceği bir eğlence ve dinlenme merkezi haline gelecektir. Bu seneki ödeneği de Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğünce İl Özel İdaresine aktarılmıştır. Mart’tan Nisan’dan sonra kapanan Yıldıztepe 365 gün 7/24 insanlara açık olacak.” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yeni 9 Şube Müdürü atandığını dile getiren Vali Özcan “Yeni 9 tane  Şube Müdürü atadık Pazartesi günü yeni görevlerinde işbaşı yapacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün ilgi (b) genelgesi ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri yeniden teşkilatlandırılmış ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze 13 Şube Müdürü Kadrosu tahsisi yapılmış olup ilimizde boş bulunan dokuz kadro için görevlendirmeler yapıldı.” dedi.

Yeni atanan Şube Müdürleri şöyle, Yapraklı ÇPL Müdürü Gürtürk Özdemir, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Hüseyin Çakır, Şehit Yahya Coşkuner   Ortaokulu Müdürü O.Kemal Karakuş, Çankırı Lisesi Müdür   Yardımcısı Muammer Öztürk, Güneş İlkokulu Müdürü Muzaffer Derelli, Tophane İlkokulu Müdürü Murat  Kaya, N.Ayaz Anadolu Öğretmen   Lisesi Müdür Yardımcısı Tansel Yılmaz, Tarım Meslek Lisesi Müdür   Yardımcısı Ali Yüzdemir, Vilayetler Hizemet Birliği   Anaokulu Müdür V. Bedriye Karakoç.