Vali Özcan’dan Erdemir ailesine yardım

Geçirdiği rahatsızlıklar nedeniyle 7 aydır evden hastaneye, hastaneden eve taşınan minik Ahmet Eren Erdemir’e Çankırı Valisi Vahdettin Özcan sahip çıkacaklarını söyledi.

Bu güne kadar 3 operasyon geçiren ve yeterli kiloya ulaştığında tekrardan yeni operasyonlar geçirecek olan Ahmet Eren Erdemir’in ailesi uzun zamandır zor durumdaydı.

Çocuğunu sık sık hastaneye götürdüğü için işinden ayrılan ve 6 aydır işsiz olan Mustafa Erdemir ve ailesini ziyaret eden Vali Özcan, tüm sorunlarına çözüm bulacaklarını kaydetti.

Gülüp ağladığında krize girerek nefes alamayan, yutkunma yetisi olmadığı için mama ile burundan beslenen, minin Erdemir’in sorunu bunlarla da bitmiyor. Sırtındaki sinirleri doğuştan açık olan Erdemir’in kafası da su topladığı için şant takıldı.

Sorunlar bu şekilde büyüyüp giderken, Vali Özcan Erdemir ailesini evinde ziyaret etti.

Mustafa ve Suna Erdemir ailesini evinde ziyaret eden Vali Özcan, 7 aylık olan ve sağlık sorunları yaşayan çocuklarına gerekli yardımların yapılacağını aktardı.

“Diğer çocuklar gibi devamlı takip etmek lazım” diyen Ahmet Eren Erdemir’in annesi Suna Erdemir, “Allah şükür diyorum yinede. Çünkü benim çocuğumdan daha kötü durumda olanlarda vardır” dedi.

En büyük sorunlarının şu anda ev olduğunu açıklayan Suna Erdemir, “Bu evden biran önce kurtulmak istiyoruz. Burada kaldığımız sürece daha fazla batağa sürükleniyoruz. Eşime açık senet imzalattırdılar. Senedi mi ödeyeceğiz yoksa durdukça ev kirasını mı ödeyeceğiz. Bu sorunu hallederseniz sayın valim minnettar kalırız. Çocuğumuzun sağlık sorunları nedeniyle eşimde çalışamıyor. Her an yanında olmak zorundayız. İşsizlik ve ev kirası bizi gerçekten zora sokuyor” dedi.

Vali Vahdettin Özcan konuyla yakından ilgileneceğini, kiralık ev bulmak için çalışacaklarını ve TYCP kapsamında Mustafa Erdemir’i de işe yerleştireceklerini belirtti.