Vali Özcan’dan ÇÜEDER ziyareti

 

Vali Vahdettin Özcan Öğretmenler Günü dolayısıyla (ÇÜEDER) Çankırı Ümit Eğitimciler Derneği üyeleri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Eğitim ile ilgili çalışmalarını yoğunlaştıran ÇÜEDER son bir ay içerisinde ilçelerimizde açtığı “Okuma Salonları” ile öğrencilere ve ailelerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

ÇÜEDER’i ziyaret eden Vali Özcan sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını çok önemsediğini ve bu değerli katkılarından dolayı ÇÜEDER gönüllülerini kutladığını dile getirdi. ÇÜEDER gönüllü öğretmenleri adına Dernek Başkanı Basri Ateşoğlu;  bu eğitim çalışmalarının devam edeceğini ve Vali Özcan’ın bu ziyaretinin kendilerine kuvvet ve cesaret kazandırdığını hep beraber Çankırı gençliğinin ve eğitiminin hak ettiği noktaya taşınması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Kızılırmak, Şabanözü, Orta ve Çerkeş ilçelerinde dershaneye gidemeyen kitap okuyamayan, derslerine akademik destek bulamayan 350 öğrenci ÇÜEDER’in açtığı okuma salonlarından ücretsiz yararlanıyor. 2012 hedeflerinde okuma salonlarını diğer ilçelerimizde de açmak isteyen ÇÜEDER eğitim gönüllüleri projelerini artırdıklarını ve alt yapı çalışmalarını hızlandırdıklarını dile getirdiler.

Vali Özcan binalarımızdan, eğitime eğitimden kalkınmaya hepimiz topyekün Çankırı için çalışılması gerektiği mesajını verdi. Vali Özcan “Binalarımızı sağlam yaparsak, eğitime gereken önemi verirsek kalkınmaya doğru emin adımlarla ilerleriz. Bunun içinde eğitimcilere büyük görevler düşmektedir”.diyerek bu mesajın etrafında birleşilmesini istedi.

Çankırı Ümit Eğitimciler Derneğinde yapılan kahvaltılı sohbetin Öğretmenler Günü anma haftasına denk gelmesi ise bütün öğretmenler adına bu ziyaretin önemini daha da artırdı.