Vali kurum müdürleri ile bir araya geldi

Vali Vahdettin Özcan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çankırı İl Müdürlüğü’ne bağlı Kuruluş Müdürleri ile bir araya geldi.

100. Yıl Yetiştirme Yurdu’nda yapılan kahvaltılı toplantıda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni oluşumu, engelli, korunmaya muhtaç çocuklar, hasta ve yaşlılara sunulan hizmetler ve bu konuda yeni çıkan yasalar hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Osman Demir, yeniden yapılanma sürecinde daha geniş bir kitleye hizmet veren kurum haline geldiklerini ve desteğe ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Yetiştirme yurtları, Huzurevleri, Sevgi Evleri, Rehabilitasyon Merkezleri  gibi kurumlarda her yaştan bakıma ihtiyacı olan vatandaşın hizmetinde olduklarını, ayrıca hasta ve bakıma muhtaç hastalara evde bakım ücreti verdiklerini,  ihtiyaç durumundaki evde kalan öğrencilere de yardım yaptıklarını belirten Müdür Demir, “Çok geniş hizmet alanı olan bir kurumuz” dedi.

Vali Özcan, kendi yapısı gereği, yaşlılara, ihtiyaç sahibi kişilere ve korunmaya muhtaç çocuklara özel ilgisi olduğunu belirterek, Bu konuda sizlere destek olmaya devam edeceğim. Bunlar toplumumuzun gerçekleri, onları rahat ettirmek ve hizmet vermek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Osman Demir, Müdür Yardımcıları, Şabanözü ve Eldivan Rehabilitasyon Merkezi Müdürleri, Eldivan Çocuk Yuvası Müdürü, Korgun Sevgi Evleri Müdürü, Huzurevi Müdürü, 100.Yıl Yetiştirme Yurdu Müdürü’nün katıldığı toplantıda Kuruluş Müdürleri, kuruluşları ile ilgili bilgileri, ihtiyaçlarını, sorunlarını ve yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlattılar.

Müdür Demir, Yurtlarda kalan çocukları uygulamaya başlanılan proje gereği evlerde konaklatacaklarını belirterek ev aradıklarını da söyledi. Önümüzdeki günlerde de Sayın Bakan Fatma Şahin’i de davet edecekleri tüm kuruluşlarının katılacağı Aile Şenliği düzenleyeceklerini belirtti.

Vali Özcan, yapılan çalışmaların çok hassas ve önemli olduğunu belirterek tüm çalışmalarında başarılar diledi.

Yazarlarımız Hakkında