Vadi Spor Kulübü Sporcularından büyük başarı

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm Şampiyonası ve Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda dereceye giren Vadi Spor Kulübü sporcuları, Vali Vahdettin Özcan tarafından kabul edilerek ödüllendirildi.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından 24-25 Mayıs tarihlerinde Denizli İli Pamukkale Üniversitesi Spor Kompleksi’nde yapılan Atletizm Şampiyonasında 46 İl, 225 sporcu arasında yarışan Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi ve Vadi Spor Kulübü sporcusu Sadık Çağlar Türkiye 1.si, Bilek Güreşi Şampiyonasında Sinan Pehlivan Avrupa 3.sü, Fatih Aydın ve Nurbanu Karayel de  Avrupa 4.sü olarak büyük bir başarı gösterdiler.

Vali Özcan, sporcuları tebrik edip,  her zaman sporcunun yanında olduğunu belirterek sporcuları ödüllendirdi. Küçük bir kaza atlatarak kabulde bulunamayan Fatih Aydın’ın ödülü antrenörüne verilerek sporcuya iletilmesi istendi.

Merkez Müdürü Resul Ayhan, bu tür ödüllerinin sporcuları motive ettiğini ve daha büyük başarılar getirdiğini belirterek, gösterdikleri ilgi nedeniyle Vali Özcan’a teşekkür etti.

Engelimiz Bileğimizi Bükemez Projesi kabul edildi

Ziyarette Vali Özcan’ın destekleri ile kabul edilen “Engelimiz Bileğimizi Bükemez Projesi” ile ilgili de açıklamalarda bulunuldu.

Proje Koordinatörü Ömer Ak, proje hakkında bilgiler vererek “Çeşitli fiziksel veya zihinsel engele sahip gençleri spor yaparak kendi vücutlarını daha iyi tanımaları, kendilerine olan güvenlerinin artırılması ve spor yoluyla toplumsal hayata katılmalarını sağlayacağız” diyerek “Spor salonunda engellilerin çalışmasına uygun alt yapı oluşturacağız. Engellilere bilek güreşi eğitimi, ailelerine seminerler vereceğiz. Bilek güreşi eğitimi aldıktan sonra ulusal sporlara katılarak lisanslı sporcular haline getireceğiz” dedi.

Proje süresinin 12 ay olduğunu belirten Proje Koordinatörü Ömer Ak, Temmuz ortalarında projeye başlayacaklarını ve proje sona erdiğinde de ücretsiz olarak engelli öğrencilere hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti.

Vadi Spor Kulübü Derneği Başkanı Selahattin Çöpten ise, “Sayın Valim, sizin desteğinizle projemiz kabul edildi. Bu proje ile engelliler için özel bir spor salonu hazırlanıp ekipmanlar temin edilecek. Proje bitse dahi engellilerimiz bu spor salonundan faydalanacaklar. Size katkınız nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali Vahdettin Özcan, “Özel gençlerimizle vakit geçirdiğimde çok mutlu oluyorum. Başarı kazandıklarında ben başarı kazanmış gibi mutluluk duyuyorum. Her zaman elimden geldiğince destek vereceğim ve engellilerimizin yanında olacağım” dedi.

Vali Özcan, güreş sporunu başlatacağını belirten Vadi Spor Kulübü Derneği Başkanı Selahattin Çöpten’e  minderleri kendisinin vereceği sözünü verdi.

Kabule Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan, Vadi Spor Kulübü Derneği Başkanı Selahattin Çöpten, Proje Koordinatörü Araştırma Görevlisi Ömer Ak, Antrenör Hüseyin Çöpten, Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Resul Ayhan, Beden Eğitimi Öğretmeni Engin Abdal ve Vadi Spor Kulübü Sporcuları Sadık Çağlar, Sinan Pehlivan, Fatih Aydın ve Nurbanu Karayel katıldı.