Uzun, Ramazan programlarını eleştirdi

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, belediyelerin organize ettiği ramazan programlarına tepki gösterdi. Gerçekleştirilen aktivitelerin Ramazan ve İslam ile bağdaşmadığını aktaran Uzun, “Ne acıdır ki, bugün milyarlarla ifade edilen insanlığın büyük bir kısmının terör, savaş, açlık, susuzluk  ve can güvenliğinden yoksun olmalarından dolayı ölümle burun buruna yaşadığı, vatanî görevlerini yapmak üzere evlatlarını uğurlayan anne ve babaların, evlatlarının şehit haberleriyle feryatlarının ayyuka çıktığı, çeşitli sebeplerle zulme ve gadre uğramış insanların halen acılarla boğuştuğu ve bazen da doğal sebeplerle mağdur duruma düşmüş insanların boynu bükük bekledikleri bir dünyayı göz önüne alınca sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğu açıkça ortadadır.

Bütün bu acı gerçekler ortada iken, ramazan eğlenceleri adı altında yapılan ve özellikle belediyelerin öncülük ettiği ibadet ruhundan uzak, ramazan ile, islam ile bağdaşmayan etkinlikler bizi derinden üzmektedir. Bu eğlencelerle insanlar adeta uyuşturulurken camiler öksüz ve garip kalmaktadır. Kur’an ayında, insanların gündeminden Kur’an uzaklaşmaktadır. Artık, şehit haberleri, diri diri yakılan mazlum insanların haberleri, şehit annelerinin feryatları, mazlum coğrafyaların kan ve göz yaşı döken, acıyla yoğrulmuş insanlarının feryatları, çoğunluk insanımızın gündeminden çıkmış durumdadır. Vah, tüh gibilerinden sesler duyulsa da dört bir tarafımızda çalınan savaş tamtamları kimileri için hiçbir şey ifade etmemektedir.

Eğlence var, oruç yok, camiler garip, namaz yok. Şarkı mı, arabesk mi, pop mu, ilahi mi olduğu belli olmayan dinletilerle uyuşturulan insanlar, davul, zurna kadın-erkek karma karışık bir curcuna. Vur patlasın çal oynasın. Araya sıkıştırılmış göstermelik birlik, beraberlik ve dostluk edebiyatları. Bu ses kirliliğiyle ecdad yadigarı camilerimizde namaz kılanlara da eziyet ve işkence yapılmaktadır. Bu gidişatı asla tasvip etmiyoruz.  Bu çirkinlikleri şiddetle reddediyoruz, protesto ediyoruz. Yeniden özümüze dönmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Vatan millet düşmanları, Müslüman kanı içmeye adeta and içmiş vampirler,  bu mübarek ayda boş durmuyor,  islam dünyası cayır cayır yanıyorken,  toprak ayağımızın altından kayarken bu oyun ve oynaş ta neyin nesidir?

Dini yayın yaptığı bilinen bir çok tv kanalının da dahil olduğu bu süreç böyle devam ederse çok daha büyük acılara düçar olacağımız noktasında ciddi endişelerimiz vardır. Çünkü tarihin derinliklerine baktığımız zaman, ümmet bilincinden uzaklaşmış, eğlencelerle ipnotize olmuş Müslümanların bu hali gayretullah’a dokunmuş ve helak olup gitmişlerdir. Tarih bunun acı örnekleriyle doludur.

Bu konuda başta iktidar sahipleri olmak üzere tüm yetkilileri uyarıyoruz. Sorumlu olmaya, bilinçli olarak vebalden kurtaracak ve İslami kimliğimize uygun kalıcı tedbirler almaya davet ediyoruz” dedi