Üreticiye destek çağrısı

Radyo Neşe ve Radyo Bes’in konuğu olan Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, Siyasetçilerin ve gazetecilerin memurlaşması konusuna değinerek, devlet memurlarının yapacağı işlerin belli kurallar içinde olduğunu ifade etti.  Siyasetçilerin ve basının böyle bir sınırlı alanı olmadığına değinen Canbaz, “İnsanlar siyasetçilerden hiçbir şeyi bahane etmeden yerine getirmesini istiyor” dedi.

Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, Radyo Neşe ve Radyo Best’in ortak yayınında “Kartal bakışı” programında Radyo Best Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Demirel ile Radyo Neşe ve Radyo Best Haber Müdürü Fatih Kartal’ın konuğu oldu. Yaklaşık 2 buçuk saat süren programda Meclis Başkanı Osman Canbaz birçok konuda kendisine yönlendirilen soruları yanıtladı.

Yaptığı işleri anlatma fırsatı verildiği için Radyo Neşe ve Radyo Best çalışanlarına teşekkür eden Osman Canbaz, bu tür programların toplumun bilgilenmesi için önemli olduğunu ifade etti.

Programda Osman Canbaz’a Kurşunlu ilçesinde bir okula yapılacak tadilatın meclis tarafından reddedilmesi sorusu soruldu. Osman Canbaz ise “Meclisimizde hem partimizden hem de diğer gruplardan öğretmen emeklisi olan arkadaşlarımız var, bu durum kesinlikle söz konusu bile olmaz. Gerçekten bizi çok üzmüştür bu türlü haberler. İl Genel Meclisi her zaman eğitime destek vermiştir.  Kurşunlu’da ki olayda ise kaymakamlığın istemiş olduğu ödeneğin nereye harcanacağı tam ifade edilmemiştir. Sıkıntının da eğitimi aksatacak düzeyde olmadığından dolayı meclisimiz bunu kabul etmemiştir. Burada arkadaşlarımız haber dikkat çeksin diye böyle bir manşet atmışlar o kadar” yanıtını verdi.

Siyasetçilerin ve gazetecilerin memurlaşması konusuna da değinen Osman Canbaz, devlet memurlarının yapacağı işlerin belli kurallar içinde olduğunu ifade etti.  Siyasetçilerin ve basının böyle bir sınırlı alanı olmadığına değinen Canbaz, “İnsanlar siyasetçilerden hiçbir şeyi bahane etmeden yerine getirmesini istiyor” dedi.

Çankırı İl Özel İdaresi olarak yeni kurulan ve çalışmaları başlayan Yakınkent OSB için bütün imkânları sağladıklarını belirten Osman Canbaz, OSB’nin Çankırı’ya büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Çankırı’nın kendi içinde ki yatırımcılar ile kalkınmadığına değinen Canbaz, “Çankırılı bir yatırımcıya biz yardım etsek, bazıları hemen devlet imkânlarını peşkeş çekiliyor demeye başlıyor. Dışarıdan birisi geldiğinde ise yardım edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Yine aynı kişiler. Bizim memleketimizde çekememezlik var” diye konuştu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız ile aralarındaki sıkıntının sorulması üzerine Osman Canbaz, son zamanlarda karşılıklı olarak profesyonel bir yaklaşım içinde çalıştıklarını söyledi.

Milletvekillerinin çalışmalarına da değinen Canbaz, “Millet asaletini bilmezse, vekilleri motor gibi iteklemezse, vekilleri sadece söz ile değerlendirmiş olurlar. Bir milletvekilimiz sanayici olması nedeniyle bütün bürokratların Çankırı’ya OSB olmaz demesine rağmen yüreğini ortaya koyarak Çankırı’ya bir OSB kazandırdı. Diğer vekilimiz ise Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olan Anayasa Komisyonuna başkan vekili oldu” dedi.