Dunlop

Üniversite Kızılırmak’ta hasata başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Kızılırmak Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Rektör Savaş, Kızılırmak Meslek Yüksekokulu Araştırma ve Uygulama Arazisinde incelemelerde bulundu. Kızılırmak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öz ve Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Ece çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Kızılırmak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öz, akademisyenlerin gözetiminde öğrenciler tarafından Araştırma ve Uygulama Arazisinin 40 dönümüne çeltik, 100 dönümüne kavun ekildiğini ifade etti. Kavunların hasat zamanının geldiğini ifade eden Ahmet Öz, Kızılırmak ilçesinin sembolü olan kavun yetiştiriciliğinde çiftçileri yönlendirdiklerini ve bilgilendirdiklerini belirtti. Araştırma ve Uygulama Arazisinde yapılması planlanan yardımcı binalar ve tesisler hakkında bilgi verdi.

Araştırma ve Uygulama Arazisindeki incelemenin ardından Kızılırmak Meslek Yüksekokuluna geçildi. Kızılırmak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öz, Rektör Savaş’a okulda yapılan çalışmalar ve gelişmeler hakkında bilgi verdi.

İncelemelerin ardından Rektör Savaş, Kızılırmak Meslek Yüksekokulu’ndaki gelişmelerden memnuniyetini ifade etti. Meslek Yüksekokulu’nun kısa zaman içinde beklenilen seviyenin üstünde bir performans gösterdiğini kaydeden Rektör Savaş, bu başarının planlı ve programlı çalışmanın bir sonucu olduğunu söyledi. Kızılırmak Meslek Yüksekokulu’nun gelişmesi için çabalarının süreceğini ve Kızılırmak İlçesinin bir Agro Kent haline dönüştürmeyi hedeflediklerini belirtti.