Dunlop
featured

“Umarım yaşananlardan ders çıkarırız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Karatekin üniversitesinin organize ettiği Komşu Üniversiteler tanışma ve işbirliği toplantısı yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıda öne çıkan konu

Manisa’nın Soma ilçesindeki kömür madenin­de meydana gelen patlama sonunda hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu. Konuşmacıların tamamı yaşanan elim kaza nedeniyle üzüntülerini dile getirirken, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali ibrahim Savaş, “Soma ilçemizde içimizi sızlatan bir kaza oldu ve bizleri derinden üzdü. Bu millet şehit vermeye alıştı, bu madencilerimiz de yeni şehitlerimiz” dedi.

İş güvenliğinin önemine değinen Rektör Savaş, “Bu işler ağlayıp sızlamakla olmuyor. Yaşanan her olaydan mutlaka bir ders çıkarmalıyız. Bu nedenle elimizdeki taşları önümüze koymamız ve bundan sonra daha büyük acılar yaşamamak için daha büyük ve önemli tedbirleri almamız gerekir” dedi.

Soma’da yaşanan acıların tüm Türkiye’yi etkilediğini dile getiren Vali Özcan ise, “Bu yaşananlardan ders çıkarmamız lazım. Umarım çıkarırız. Modern dünyada iş sağlığı ve güvenliği ekonominin ayrılmaz bir parçasıdır” dedi.

üniversite (9)