Uluyazı kampüsüne bir inşaat daha


2009 yılı Ekim ayında başlayan Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Merkezi Kampüs Alanı İnşaatında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Kampüs alanında inşa çalışmaları aralıksız devam ederken yeni binaların yapımı da birer birer başlıyor.  Toplam 6.391 metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan Merkezi Kampüs Yemekhane Binasının temeli atıldı.

Çankırı Karatekin Üniversitesinin tüm akademik ve idari birimlerinin bir araya toplanacağı Uluyazı Kampüs alanı, tam anlamı ile bir şantiyeye dönüştü. Rektörlük İdari Binası ve iki bloktan oluşan 8 bin metrekarelik Merkezi Derslik ve Anfi Binaları tamamlandı. İki bloktan oluşan 12 bin metrekare alana sahip olan Fen Fakültesi binası büyük ölçüde tamamlandı. Yine Fen Fakültesinin kafeterya inşaatı tamamlanmak üzere. 8 bin 500 metrekareden oluşan Edebiyat Fakültesi ve kafeterya inşaatlarının ise kaba inşaatları tamamlandı. 9 bin500 metrekarebüyüklüğünde Kapalı Spor Salonu ve 3 bin 300 metrekarelik laboratuar inşaatları büyük bir hızla ilerliyor.

Bu inşaatların dışında Kampüs alanının altyapı çalışmaları sürüyor. Doğalgaz ve fiber optik ana hatları Kampüs girişine getirildi. Kampüsün ana arteri olacak olan 48 metre genişliğinde bulvarın altında tünel sistemi yapılarak tüm altyapı bu tünelin içinde toplandı.  Alt yapı çalışmaları çerçevesinde sekiz trafo merkezi inşa edildi. Altyapı çalışmaları çerçevesinde kampüs içi çevre yolları, ana bulvar yol çalışmaları devam ediyor. Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünde modern bir üniversite yükseliyor.