Dunlop
featured

“Ülkücü belediyecilik nasıl yapılırmış göstereceğiz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi ilçe kongrelerinin startını Şabanözü’nden verdi. MHP ilçe kongrelerinin ilki 7 Aralık 2014 tarihinde Şabanözü ilçesinde gerçekleştirildi. Yapılan kongrede gündeme damga vuran olay eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş’un “Buradaki arkadaşlarım Çankırı’dan belki aday adayı olabilir fakat ben kesinlikle Çankırı’dan aday değilim” sözleri oldu.
Şabanözü Belediyesi düğün salonunda gerçekleştirilen MHP Şabanözü ilçe kongresine katılım oldukça yoğun oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrenin açılışında bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, birlik ve beraberliğin önemine değinerek, “Buraya gelerek bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim ” dedi. Devletin geleceği için ülkücü ve vatansever kadrolara ihtiyaç olduğunu da aktaran Bayındır, Tunceli ziyaretine değinerek, “Devlet her türlü imkanı oraya sağlamasına rağmen, yaşananlar ortada.
Çankırı’da 12 yıldır bir yol bitirilemezken oraya 4 gidiş 4 geliş yol yapılmış, kaymak gibi yollar. Devasa bir üniversitesi ve 5 yurdu var. Daha sayısız hizmet gitmiş oraya. Bütün bu imkanlara rağmen dağa çıkıp isyan ediyorlar.
Peki Çankırı’nın güzide insanları bu yapılamayan yola layık mı? Vatan bütünlüğünde en fazla şehit veren iller arasında Çankırı. Vergide Türkiye 8.’si Tunceli ise 63. sırada.
Vergi vermede, askere gitmede en önde olan Çankırı yatırımlarda ise ne yazık ki 61. sırada. Milletimizin bir şeyi görüp takdir hakkını kullanması lazım. Çankırı bunu hak etmiyor. Buna layık mı? Mevcut bu gidişata dur demek için MHP’ye ihtiyaç var. Devletin ve milletin MHP’ye ihtiyacı var. MHP’siz devlet, devletsiz MHP olmaz” dedi.
Bayındır’ın konuşması sonrasında divan başkanlığı oluşturuldu. Divan başkanlığına Recep Dumanlı, başkan yardımcılığına Osman Durmuş, katip üyeliklere ise Ahmet Bukan ve İrfan Keleş ve MYK üyesi Kadir Şekerci seçildi.
Divanın oluşturulması sonrasında Şabanözü MHP İlçe Başkanı Zeki Mülazımoğlu faaliyet raporunu okudu. 30 Mart ve iptal sonrasında 1 Haziran’da gerçekleştirilen yerel seçimde büyük bir birliktelik sağladıklarını ve bunun sonucunda seçimi aldıklarını aktaran Mülazımoğlu, “Bu birlik ve beraberliğimizi daha da artırırsak meclise milletvekili de göndeririz” dedi.
Şabanözü seçimlerinde MHP’den korkanların yollar yaptırmaya başladığını da aktaran Mülazımoğlu, “Bakanlar, milletvekilleri ve büyükşehir belediye başkanı adeta bizim çalışmalarımız karşısında çaresizliğe düştü. Yolları yapmaya başladılar” dedi.
Mülazımoğlu’nun faaliyet raporunu okumasının ardından siyasi konuşmalara geçildi. İlk olarak konuşan İrfan Keleş, yaşanan olaylara tepki göstererek, “Artık Türküm, Müslümanım demenin suç sayıldığı ve başka kültürlerin takdir edildiği bir dönem yaşıyoruz. Kimse yanlış hesap yapmasın. Ülkücü hareket olduğu sürece hiç kimse bu bayrağı indiremez” dedi.
Keleş’den sonra kürsüye gelen Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya, “30 Mart’da 4 oyla seçimi kaybettik. Yapılan itirazlarla seçim iptal oldu. Aslında bu iptal bizim seçimi kazandığımızı gösterdi ve 1 Haziran’da zafer gerçekleşti” dedi.
“Biz belediye başkanı ile yarışmadık” diyen Karakaya, “Biz aslında 6 bakan, milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le yarıştık. Şükürler olsun kazandık. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Borçlu bir belediye aldıklarını da aktaran Karakaya, “Ben borçtan korkan biri değilim. Yarım bırakılan yolları da tamamladık. Seçimden önce halkıma ne söz verdiysem bir bir gerçekleştireceğim ve Ülkücü belediyecilik nasıl yapılırmış göstereceğiz” dedi.
Gündemde olan Aksaray konusuna değinen Kadir Şekerci ise “Başbakanlıkta konağa oturmuyorum diyenler bugün bin odalı yerde oturuyor. Bunun hesabı sorulmayacak mı? Suni gündemlerle ne yazık ki vatandaşlar gerçek gündemden uzaklaştırılıyor. AKP bu ülkenin başına 1 gecede geldi fakat geldikleri gibi gidecekler. Şu anda çatırdamaya başladılar bile. Uzağa gitmeye gerek yok Orta ilçesinde yaşananları görüyorsunuz” dedi.
Milletvekilliği seçimlerinde Çankırı’dan aday olmadığını belirterek konuşmasına başlayan Osman Durmuş ise “Ben hemşerinizim, Çankırı’nın adayı değilim. Burada duran arkadaşlarımız Çankırı’nın aday adayı” dedi.
Birlik ve beraberliğin önemine değinen Durmuş, “Seçimlerde bir birimize küsmeyelim. Sahte vaatlerle vatandaşı kandıranların seçimi kazanmasına yardımcı olmayalım. Benim adayım olmadı diyerek başka yere oy vermeyelim. Ben olmadım fakat arkadaşım olsun diyerek MHP’yi daha yukarılara taşıyalım” dedi.
“Paranoyak eğilimleri olan bir adam Türk milletinin şerefini ayaklar altına alıyor” diyen Durmuş, “Bu millet Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş bir millettir” dedi.
Bölgede yaşanan olaylara da değinen Durmuş, “Biz Müslüman Türk müyüz? Yoksa Hıristiyan mıyız? Biz bu mümin düşmanlığını nasıl edindik. İslam alemiyle kavga ediyorsunuz ama islam düşmanlarını baş tacı ediyorsunuz. Ben bu dünyada yaptıklarımdan dolayı hem burada hemde mezara girerken hesap vereceğim. Ama bunlar sanki hiç hesap vermeyeceklermiş gibi hareket ediyorlar. Üstelik sizler de bunlara alet oluyorsunuz” dedi.
En son konuşma yapan Recep Dumanlı da Aksaray konusuna değinerek, oraya harcanan para ile milyonlarca öğrenciye karşılıksız burs verilebileceğini, ar-ge çalışmalarına aktarılması durumunda ise kişi başına düşen milli gelirin 5-6 bin TL daha fazla artacağını aktardı.
Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek listenin yer aldığı seçim sonrasında İlçe Başkanı Zeki Mülazımoğlu tekrar Şabanözü MHP İlçe Başkanlığı’na seçildi.
mhp şabanözü (8)