Tuzlu bağlarına doğal gaz verilecek

Kargaz il genelindeki çalışmalarını sürdürüyor. 2007 yılından bu yana doğal gaz çalışmalarını sürdüren Kargaz Çankırı merkezde toplam 180 km’lik bir alt yapı çalışması gerçekleştirdi.
İl genelinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla yeni binalarında basın mensupları ile bir araya gelen Kargaz Çankırı İşletme Müdürü Mahmut Kasar, alt yapı çalışmalarının sorunsuz bir şekilde devam ettiğini ve yıl sonuna kadar 8 km’lik bir programlarının daha olduğu aktardı. Kasar ayrıca bu sene hem Kenbağı’na hem de Tuzlu Bağları’na gaz vereceklerini, Esentepe mahallesindeki imar sorunun çözülmesi durumunda oraya da yatırım yapacaklarını dile getirdi.
Kargaz olarak Çankırı merkez ile Kurşunlu ve Korgun ilçelerinde alt yapı çalışmaları yaptıklarını diğer ilçelerde her hangi bir yatırımlarının olmadığını da aktaran Kasar, “İl merkezinde 2007’den bugüne kadar 180 KM’lik bir alt yapı çalışmasına imza attık. Yıl sonuna kadar 8 km’lik bir programımız daha var. Korgun’da 24 ve Kurşunlu ilçesinde de 33 km’lik yatırım gerçekleşti. İl merkezinde 20 bin 458 aboneye ulaştık. Kurşunlu’da bin 319 ve Korgun’da da 357 abonemiz var. ” dedi.
KARGAZ İşletme Müdürü Mahmut Kasar, doğalgaz kullanan abonelere tavsiyelerde de bulunarak, “Tasarruf etmeniz noktasında, ısı yalıtımına, mantolamaya önem gösterin. Bizler, çok yakın da, para kazanalım demiyoruz. Tasarrufa önem verin diyoruz. Zaten paramızın büyük bir bölümü yurt dışına gidiyor.
Doğalgazı eğer bilinçli olarak kullanırsak hem kesemize hem de çevreye büyük karı var. Bu nedenle bilinçli ve duyarlı olalım. Evimizde yada çevremizde karşılaşacağımız her hangi bir sorun karşısında hemen 187’i arayalım. Bir de en önemlisi evimizde doğal gaz tesisatında kesinlikle gelişi güzel değişiklikler yapmayalım. Unutmayalım ki doğal gazın pardonu yoktur” ifadelerini kullandı.
Abone sayılarını arttırma noktasında bazı ödeme kolaylıkları sağladıklarını anlatan Kasar, “Abonelik artı sözleşme bedelini kredi kartına 8 taksit yapıyoruz. Bu da doğalgaza geçmeyi düşünen vatandaşlarımız için büyük bir fırsat” dedi.
Doğalgaz kullanıma geçildiğinden bu yana ciddi hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadıklarını belirten Kasar, 2014 yılında toplam bin 71 ihbar geldiğini, bu ihbarlardan 157’sinin doğalgazla ilgisi olmadığını kaydetti.
Kasar, son olarak, 32 personelle hizmet verdiklerini ve hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmadığını ifade etti.
kargaz (5)

Yazarlarımız Hakkında