Dunlop
featured

“Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bölücü PKK yandaşlarınca Diyarbakır’da 2. Hava Kuvvetlerine ait askeri alandaki Türk bayrağının indirilmesine Çankırı Ülkü ocakları sert tepki gösterdi.

Yaşanan olaylar sonrasında dün şehir merkezinde bayraklı yürüyüş yapan Çankırı Ülkü Ocakları, “Kana kan, dişe diş. İntikam” sloganları atarak, vatandaşlara bayrağına sahip çıkmalarını istedi. STK ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı tepki yürüyüşü esnasında bir çok vatandaş balkonlarına ve camlarına Türk bayrağı asarak yürüyüşe destek oldular.

Sık sık “Milliyetçi Türkiye” sloganlarının atıldığı yürüyüş sonrasında Atatürk anıtı önünde bir basın açıklaması yapıldı.

Yaşanan olayların hükümetin zafiyetinden kaynaklandığını dile getirerek konuşmasına başlayan Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Bahadır Akbaba,  “Siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olmuştur. Bölgede Türk devletinin etkisi gitgide azalırken, bölücülerin faaliyeti ise her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. Böyle giderse önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceği anlaşılmaktadır” dedi.

Devletin varlığının artık bölgede olmadığını da aktaran Akbaba, “Bölücü örgüt mensupları gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yapmaktadır. Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır- Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücüler bölgeyi kontrolleri altına almış vaziyettedir” dedi.

Türk bayrağının indirilmesine tepki gösteren Akbaba, “Bardağı taşıran son damla ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olmuştur. Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığında bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür”

Hükümeti de eleştiren Akbaba, “Buradan yüce Türk milletine seslenmek istiyoruz: Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükümetin göstermiş olduğu zafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sor!

Türk milliyetçileri, yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not etmektedir. Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir. Bayrağımıza el uzatan şerefsizler ve indirilmesine müsaade edenler elbette bunun bedelini ödemekten kaçamayacaktır” dedi.

Akbaba konuşmasının sonunda ise Türk bayrağının bağımsızlık sembolü olduğunu ve bayrağın namus timsali olduğunu dile getirerek, “Buradan herkese açıkça beyan etmek istiyoruz: Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız. Türk’ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız. Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız. Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan, Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler olduğu müddetçe bozkurtların mücadelesi bitmeyecektir” dedi.

tepki (8)x tepki (55)x