Türkiye Kamu-Sen , Şehit Kuruçay’ın evinde

Türkiye Kamu-Sen  Çankırı İl Temsilcisi Metin Memiş , Çankırı eski Valisi ve Isparta Milletvekili A.Haydar Öner ve eşleri  27 Mayıs 2012 tarihinde Şırnak’ın Besta Bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada Şehit olan J.Teğmen Korhan Kuruçay’ın ailesini ziyaret etti. Ziyarette  Kurşunlu Kaymakam Vekili Kürşad Karaca ve Belediye Başkanı İbrahim Doğu ve Kurşunlu Kamu-Sen ilçe temsilcileri de hazır bulundu.

Ziyarette  Öner şehitlik mertebesinin önemine değinerek, “Tek tesellimiz Şehit mertebesinin en yüksek mertebe olması ve şehitlerimizin ailelerine şefaat edecek olmaları” diyerek aileye sabırlar diledi.

Taziye dileklerini tekrar ileten  Metin Memiş, Türkiye Kamu-Sen’e  üyelikte aranan  “ Türk devletinin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne inananların üye olabileceği “ilkesinin şu an daha iyi anlaşıldığını dile getirdi. Memiş, şehidin babası Ünal Kuruçay’a Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti. Ziyarette İlçede görevli imam tarafından aşr okunarak, başta  Şehit J.Teğmen Korhan Kuruçay ve tüm şehitlerimiz için duayı da İstanbul Milletvekili İhsan Özkes  yaptı..

İl Temsilcisi şehidin annesi Nezire Kuruçay ve babası Ünal Kuruçay ile kendilerine her zaman emrinde olduklarını  ifade ederek,  “Allah bu acıları ülkemize ve milletimize bir daha yaşatmasın”  denildi.