Dunlop

TÜRKAV hoşaf dağıttı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi ve 18 Mart Şehitler günü nedeniyle Karatekin parkında üzüm hoşafı ve ekmek dağıttı.

Büyük bir katılın olduğu programa MHP İl Başkanlığı’na yeni seçilen Arif Soysal’da katıldı. Programın açılışında bir konuşma yapan TÜRKAV Çankırı Şube Başkanı İsa Bölükbaşı, “Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığı olarak bu yıl geleneksel olarak 4.sünü düzenlediğimiz Çanakkale cephesinde savaşan Mehmetçiğin bir günlük iaşesi olan kuru ekmek ve şekersiz üzüm hoşafı ikramımıza hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Çanakkale Savaşı’nın Türk tarihi açısından önemli bir nokta olduğunu anlatan Bölükbaşı, “Çanakkale; bir metre kareye altı bin merminin düştüğü, Düşmanın dahi kahramanlığını, insanlığını övdüğü Mehmetçiğin tarih yazdığı bir destan, 250 bin şehidin kefensiz yattığı, gelinlerin dul, çocukların yetim kaldığı, 7 den 77 ye top yekûn Türk milletinin şanına şan kattığı ve bir devrin battığı yerdir.”

Programa katılan MHP 21. dönem Milletvekili İrfan Keleş, bu topraklar kolay vatan olmadı diyerek “Tek bir Türk bu dünyada kalmayıncaya kadar bu topraklara hakim olmak emelleri çıldınlıktır, gaflettir, delaletttir, hesap etmesinler.  Çanakkalede bütün dünya geldi ne oldu, dönüp gitmek zorunda kaldılar.” dedi.