Tüney’de incelemeler sürüyor

Türk-Japon ortaklığı ile Çankırı’ya kurulacak fabrikanın, inşaat çalışmasını incelemek için gelen Japonlardan oluşan bir grup heyet Tüney bölgesine gelerek, devam eden inşaat çalışmalarını inceledi.

Japon lastik üreticisi ve kauçuk şirketi Sumitomo Rubber Industries ile Türk Lastik üreticisi Abdülkadir Özcan Otomotiv A.Ş tarafından Çankırı’nın Yakınkent Organize Sanayi Bölgesine (OSB)kurulacak lastik fabrikasının çalışmaları ağır kış şartlarına rağmen aralıksız olarak devam ediyor.

Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Abdulkadir Özcan, Japon  Sumitomo Rubber Industries şirketinin Türkiye Fabrika Sorumlusu Takashi Teraguchi, şirketin Mühendislik Departmanı Müdür Yardımcısı Yoshio Nakamae OSB bölgesine gelerek incelemelerde bulundu.

Köylülerin de eşlik ettiği ziyarette gazetecilere açıklamalarda bulunan Milletvekili Hüseyin Filiz, kurulacak OSB ile işsizliğin önüne geçileceğini belirterek, “Çalışmalarımız yoğun kış şartlarına rağmen aralıksız olarak devam ediyor. DSİ ve özel idare ekipleri yatırımcılarımızın talep ettikleri alanları düzenlemek için çalışıyorlar. Sumitomo Rubber Industries ile Türk Lastik üreticisi Abdülkadir Özcan Otomotiv A.Ş firması tarafından talep edilen alan için 260 metrelik alan düzenlendi. Çalışmalarımız neticesinde kısa süre içerisinde temellerin atılacağını düşünüyorum. Öncelikli ve tek hedefimiz Çankırı’yı kalkındırmaktır” diye konuştu.

Yatırımcılarla birlikte alanda incelemelerde bulunan Filiz, yeni yatırımcı arayışında olduklarını sözlerine ekledi.