“Tüketiciyi Bilgilendirme ve Bilinçlendirme”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü ve İl Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanı  Şaban Küçükgümrah öğrencilere yönelik “Tüketiciyi Bilgilendirme ve Bilinçlendirme” çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Küçükgümrah konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Her yıl İl Müdürlüğü olarak yapmış olduğumuz “Tüketiciyi Bilgilendirme ve Bilinçlendirme” çalışmalarına bu yılda devam ediyoruz. İl Müdürlüğümüz, Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklığı, Özel Namık Tanık İlköğretim Okulu ve NT Mağazalarının katkıları ile ilimizdeki tüm öğrencilere tüketici bilgilendirme broşürü dağıtımı, ilimizde öğrenim gören ilköğretim ve ortaöğretim son sınıf öğrencileri arasında “Bilinçli Tüketici Nasıl Olunur ve Tüketici Hakları” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışması, yarışmada dereceye girenlere 1. 200 TL 2.150 TL 3.100 TL NT Mağazaları alış-veriş çeki verilecektir.

 

Aynı zamanda ilimiz merkezinde bulunan ilköğretim ve ortaöğretim son sınıf öğrencilerine toplam 2.500 öğrenciye İl Müdürlüğümüz tarafından “Tüketici Hakları” ile ilgili bilgilendirme sunumları yapılacaktır. Bu çalışmamız 13.02.2012 tarihinde başlayıp 02.03.2012 tarihinde sona erecektir. İlk bilgilendirme sunumumuz bugün saat 10.00 da Çankırı Gazi Anadolu Lisesinde başlayacaktır” dedi