Trambolin şampiyonası yapıldı

Trambolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası Çankırı’da gerçekleştirildi. trambolin şampiyonası Cimnastik Federasyonu’nun ilimizde gerçekleştirdiği ilk şampiyona oldu. Yapılan organizasyon sonrasında sevinenlerin yanı sıra üzülen yarışmacılarda oldu.
Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, yaptığı açıklamada, büyük bir organizasyon gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Trambolinin önemli bir branş olduğunu belirten Çelen, “Çankırı’da Trampolin Türkiye Şampiyonasını düzenliyoruz. Trambolin olimpik bir branş bu nedenle önemli. 2 kez olimpiyatlarda sporcu yetiştirmiş. Dünyada ve Avrupa’da madalya almış Gürcüstanlı bir hocamız sporcularımızı çalıştırıyor. Şehirlerimizi dolaşarak belli bir seviyeye gelmiş sporcularımızı izliyor, çalıştırıyor” dedi.
Trambolini Türkiye’de yaygın bir spor haline getirmek istediklerini ifade eden Çelen, “İlk kez Çankırı’da bir Türkiye şampiyonası yapıyoruz. Bu bizim açımızdan illerin çeşitliliği bakımından çok önemli. Artık jimnastik branşının önemseniyor olması ve 81 ilde başlamış olması bizim açımızdan önemli. Biz tüm ülkede yaygın bir spor haline getirmek istiyoruz” şeklinde konuştuk.
Türkiye genelinden 8 ilden 60’a yakın sporcunun şampiyonada mücadele ettiğini dile getiren Çelen, “Bir önceki şampiyonada en iyi ilk 12 sporcu buraya davet edildi. Yani elit sporcular buraya çağırıldı” şeklinde konuştu.
Hedeflerinin olimpiyatlar olduğunu kaydederek, “Trambolin branşı önemsediğimiz ama daha öncelerde ihmal edilmiş bir branş. Biz yeni yönetim olarak olimpik bir disiplin olması sebebiyle tranbolin branşını çok önemsiyoruz. Buraya da nitelikli sporcular geldi. Ümit ediyorum 2016 ve 2020’de yapılacak olimpiyat oyunlarında yarışacak sporcular bugün buradaki gençlerimiz arasından çıkacak” dedi.
Çankırı Karatekin Üniversitesi Ballıca Kampüsü Spor Salonu’nda yapılan şampiyonaya Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Emin Karaman, Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı.
jimnastik (2)