Dunlop
featured

TKDK bilgilendirme yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü İl Koordinatörü Orhan Bağlan 2014 Yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği bir basın toplantısı düzenledi.
Koordinatör Bağlan yaptığı açıklamada 2014 yılında biten projeler üzerinden yaptığı değerlendirmede Toplam 76 Projeye destekleme sağladıklarını Toplam bütçeleri 38 milyon 65 bin lira olan bu projelere TKDK’nın sağladığı hibe tutarının ise yaklaşık 24 milyon TL olduğunu söyledi.
Orhan Bağlan projelerle ilgili ayrıntılı bilgi vererek, “Bu 76 projeden 43’ü mekanizasyon, 19’u tavukçuluk, 7’si besi hayvancılığı, 6’sı arıcılık ve 1 projede süt hayvancılığı projeleridir” dedi.
Bağlan, 2014 yılında Çankırı’da TKDK’dan alınan hibe destekleri ile en büyük kapasite artışının 1 milyon 448 ile tavukçuluk alanında ve 2 bin 638 sayısıyla büyükbaş hayvancılıkta olduğunu söyledi.
Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran TKDK İl Koordinatörü Orhan Bağlan şuan 13. dönem proje başvurularını halen aldıklarını, destekledikleri projeler ile sigortacılık, mühendislik gibi değişik iş kollarına da iş imkanı sağladıklarını ifade ederek, bu projeler ile istihdam şartlı projeler olmamasına rağmen 164 kişiye istihdam imkanı sağlandığını söyledi.
Orhan Bağlan Çankırı İl Koordinatörlüğünün kendilerinden 5 yıl önce kurulan Koordinatörlükler de dikkate alındığın da mevcut 42 Koordinatörlük içerisinde Proje sayısı hibe desteği ve proje sürdürüle birliği konularında 12. sırada olduğunu kendileri ile birlikte kurulan 22 Koordinatörlük arasında bir değerlendirme yapıldığında ise ilk 3’te olduğunu, bununda kendi sorumluluklarını artırdığını bu yıl Çankırı’dan Kırsal Bölge Turizmi ve Yöresel ürünler konusun dada Projeler beklediklerini bu konuda da çalışmalar yapıldığını bildiklerini söyledi.