Dunlop
featured

“Tek Suçumuz Sevmek”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 yıl önce çocukluk aşkı olan 13 yaşındaki Çilem’i kaçırarak evlenen Ramazan Demir (1993), eşinin doğum yapması üzerine cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlamasıyla açılan kamu davasında mahkûm oldu. Yargıtay’ın onadığı dava üzerine hapse giren Ramazan’ın 4 yaşındaki kızı Ecrin ve eşi ortada kaldı.
Çankırı’da yaşayan Ramazan (21) ve Çilem Demir (18) çifti, ilkokulda tanışarak evlenmeye karar verdi. Ailelerin karşı çıkması üzerine küçük yaşta kaçan çift, erken evlilik mağduru oldu.
2009 yılında 13 yaşındayken, kendisinden 3 yaş büyük olan Ramazan Demir’e kaçan Çilem Demir, ailelerin karşı çıkması üzerine dinî nikâhla evlendi. Çilem, 1 yıl sonra hastanede bir çocuk dünyaya getirdi. Ramazan Demir, hakkında cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlamasıyla kamu davası açıldı. Yargıtay’ın onadığı dava üzerine 3 ay evvel hapse giren Ramazan’ın 4 yaşındaki kızı Ecrin ve eşi ortada kaldı.
– NİKAHI CEZAEVİNDE KIYILDI
Kararın kesinleşmesinin ardından Ramazan Demir, E Tipi Çankırı Kapalı Cezaevine konuldu. Çilem Demir’in yaşını doldurmasının ardından çift, 18 Ağustos’ta resmi nikahını cezaevinde kıydırdı. Kocası cezaevine giren Çilem Demir ise 4 yaşındaki kızıyla birlikte ortada kaldı.
İlkokul yıllarında tanıştığı Ramazan’a aşık olduğunu anlatan Çilem Demir, ailelerin karşı çıkması üzerine kaçarak evlendiklerini anlattı.
5 yıldır mutlu bir yaşam sürdürdüğümü anlatan Çilem Demir, eşinin cezaevine girmesi ile tüm düzenlerinin bozulduğunu ve çocuğu ile birlikte ortada kaldığını söyledi.
– ” KAFAYI BOZMAK DERECESİNE GELDİM”
Yaşadığı mağduriyeti dile getiren Demir, “Biz birbirimizi gördük, sevdik, evlendik. Kaçarak evlendik, çünkü bunu bir çıkar yol olarak gördük. Suç işlemedik. Tek suçumuz sevmekti. Bizim mutlu bir yuvamız vardı. Bugüne dek eşimi benden koparmaya kimsenin gücü yetmedi. Çocuğum her gün baba diye ağlıyor. Geceleri babasının resmine sarılarak yatıyor. Ben artık kafayı bozma derecesine geldim. Yetkililere sesleniyorum, eşimi benden kopartmasınlar, ben ve Ecrin onunla çok mutluyuz. Kurulan yuvayı bozmayın. 6 yıl sonra bu neyin cezası?” ifadelerini kullandı.
Ramazan Demir’in küçük kardeşi Özgün Demir ise abisinin cezaevine girmesiyle gelininin ve ailelerin psikolojilerinin bozulduğunu, mağdur olduklarını ifade ederek, “Yengemin geçimini sağda solda çalışarak 3 aydır ben sağlıyordum. Benim annem ve babam sakat. Ben de 15 gün sonra askere gideceğim. Yengeme bakamıyorlar, yengem iyice ortada kalacak” diye konuştu.
Demir ailesi yetkililerden yardım istiyor.