Taraftar Sevda Karaali’yi fena kızdırdı

            Çankırıspor yönetimi ile taraftar arasında yaşanan sıkıntılar gün geçtikçe büyürken, dün Sevda Karaali’nin kendi adıyla kullandığı sosyal paylaşım sitesinde sokak tartışmalarını aratmayan gelişmeler yaşandı.

            Sosyal paylaşım sitesi hesabındaki profilinde serzeniş niteliğinde bir duvar yazısı paylaşan Başkan Karaali, daha sonra duvar yazısının altına yapılan yorumlarla taraftarla resmen ağız dalaşına girdi.

            Duvar yazısında, “Gerçek Çankırılı sağduyu sahibidir. Kulübün ihtiyaçları varken kendi menfaatlerini gözetmez” sözlerine yer veren Karaali ayrıca sitemkâr bir dille “ Bir şehirde kulübün maçı anons edilmiyorsa, antrenman sahası verilmiyorsa, büyük gayretlerle alınan tesis, imar komisyonundan geçirilmiyorsa, eski futbolcuların borçlarını ödemekten, belediyenin düğün salonlarının yakıt borçlarını ödemekten kulüp başını kaldıramıyorsa işte orada taraftar çok şey ifade eder” sözleriyle hem belediyeye hem de taraftarına dert yandı.

            Yazının hemen ardından Başkan Karaali’nin duvarına yapılan yorumlarla tartışmalar kendini göstermeye başladı. Başkan Karaali, gelen yorumlara tek tek cevap vermeye kalkışınca, öfkeli bir taraftarlar grubuyla karşılaştı.

Adeta “kirli çamaşırların” döküldüğü yorumlarda Başkan Karaali, taraftarlarına zaman zaman “Saygısızlık yapma düzgün konuş” şeklinde uyarılar gönderdi.

            Bir taraftarın Sevda Karaali’ye belediye ile olan sıkıntısını hatırlatması üzerine Karaali, “Benim size söyleyecek sözün yok. Çünkü dünyadan haberiniz yok. Benim Belediyeyle problemim yok arkadaşlar. Her şey Çankırı sporda yaşanan yolsuzluğa göz yummadığım için bu hale geldi. Ama yazık. Sizin bunları anlama ihtimaliniz yok” sözlerine yer verirken tartışmalar patlak vermeye başladı.

            İmparator Pankartını “Çakma İmparator” yaptırtmış

 Yaşanan tartışmalar genç bir taraftarın, Hakan Yılmaz’ın kendilerine pankart yaptırmaları için para gönderdiğini belirtmesiyle devam etti.

            “ Sordunuz mu hiç hakan hocaya? Bize para yollarken benim adıma pankart yaptırın diye ne oldu onlar unutuldu mu?”  ifadeleri yer alan yoruma Karaali, “Ben kimseye pankart yaptır falan demedim, demem”  cevabını verirken tartışmalar sokak ağzıyla uzun süre devam etti.

            Uzun süre devam eden tartışmaların ardı arkası kesilmeyince Başkan Karaali çarenin yüz yüze görüşmek olduğunu ifade etti.  “Klavye delikanlıları ben Cumartesi Çankirida’yim. Yuzyuze konuşalım” diyen Karaali, yine tepkiyle karşılaşırken tartışmalar toplam 100 adet yorumla bir sonuca varılamadan son buldu.       Karatekin