“Tahammül sınırlarımız zorlanıyor”

BBP Çankırı İl Başkanı Murat Çiftci, “Son dönemlerde Terör  ülkemizin en büyük sorunu  haline gelmiştir. Önümüzdeki  tabloya baktığımızda, evlatlarımız, genç yaşta şehit olmakta, bölücü unsurlar her alanda pervasızca davranmakta, ve maalesef mevcut iktidardan taviz üstüne taviz almaktadır!” dedi

Çiftçi konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamanın devamında, “Her şehit haberinde halkımız büyük üzüntü ve acı duymaktadır. Bu gidişe artık dur demenin zamanı yıllar önce geçmiş ve artık tahammül sınırlarımız zorlanmaktadır. Çok açık bir söylemle Terör bitene kadar bizim birinci gündemimiz hep terör olacaktır. Türkiye’nin artık ne gencecik fidanlarını kaybetmeye ne küçücük yavrularının  yetim kalmasına nede vatanımız  üzerinde oynanan oyunlara tahammülü kalmıştır. Unutmayalım ki   verilen her taviz ardından yenilerini getirecektir. Türk halkını rahatsız eden bu terör illeti yıllardır hem maddi hemde manevi kayıplara sebep olmuştur. Geldiğimiz durumda her gün gelen onlarca şehit haberi artık doğal karşılanır olmuştur.

Terör örgütü uzantıları öyle açıklamalar yapmaktadırlar ki, sanki Türk halkının tahammülünü denemektedirler. Asıl bu problemi çözmesi gereken  Mevcut iktidarsa her platformda çözüm yerine yakınmalarla bazı çevreleri suçlamayla vakit kaybetmektedir.   O kadar acıdırki bazı çapulcular Türk ordusuna silah bırak çağrısında bulunmakta , Topraklarımız üzerinde bir devlet kurma hayallerini dile getirme  cüretinde bulunmaktadır. Ne ordumuzun silah bırakması nede topraklarımızın bölünmesi söz konusu olamaz ama bu çapulcuların bu cüreti nereden aldıkları da çok açık ortadadır.

Terör sorununun tek çözümü vardır. Oda terörist unsurları ortadan kaldırmaktır. Yapılması gereken tek çözüm budur.  Acilen profesyonel askerliğe geçilmeli mobil birlikler kurularak bu alçak katiller durdurulmalı ve  yok edilmelidir. Vatani  görevini yerine getirmek için askere gitmiş, Mesleği  Pastacı, ayakkabıcı, şoför, garson veya çiftçilik olan gencecik delikanlıları birkaç ay askeri eğitimle eline silah vererek  terör bölgesine  yollarsanız başarılı olamazsınız. Her gün bu acı haberleri duymaya devam ederiz.  Terörle mücadelede, yeterli eğitimi almış Attığını vurabilen, silahlarını çok iyi kullanabilen, deneyimli , her türlü doğa şartlarında görevini yerine getirebilecek bölgeyi iyi bilen  profesyonel asker yetiştirmek zorundayız.

Dış politikada geldiğimiz nokta ise  içler acısıdır. Suriye’nin toprak bütünlüğünün bozulması  ülkemiz için ciddi sorunlar meydana getirecektir. Bölgedeki  istikrarsızlık bölücü hainlerin bölgede çok rahat hareket etmelerini sağlayacaktır. Görüldüğü gibi şimdiden  bölgede bir Kürt devleti kurma hevesi  içinde  üstünlük sağlamaya çalışılmaktadır bu arada da orda ki Türkmen kardeşlerimiz yok edilmeye çalışılmaktadır. Ve maalesef dış politikamız sınıfta kalmış durumdadır. Türk milleti çok kritik günler yaşamaktadır. Halkımızın bu dönemde çok dikkatli olması ve iyi düşünmesi gerekmektedir.

Unutmayalım bu topraklar için atalarımızın kanı dökülmüş, can vermişler, yıllarca yokluk, eziyet çekmiş, zulüm görmüşler Hiç kimse bu topraklar üzerinde hesap yapamaz. Türk milletinde bu vatan şuuru olduğu sürece ne iç nede dış mihraklar başarılı olamayacaktır. Bu noktada en büyük görev vatanını herşeyin üstünde tutmuş  bu ata yadigarı vatanı canı pahasına koruyan halkımıza düşmektedir. Bunun içinde bilinçli davranmamız oyunlara karşı uyanık olmamız gerekmektedir.”

Yazarlarımız Hakkında