Sünnet şöleni piknik havasında geçti

Çankırı Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Geleneksel Sünnet Şöleni’ Yapraklı ilçesinde bulunan gölette yapıldı. Hafta sonu gerçekleştirilen şölene katılım beklenenin üstünde gerçekleşti. 6 otobüs ve 30’a yakın araçla Yapraklı göletine hareket eden konvoy göletin yanında hem piknik yapma, hem de eğlenme fırsatı buldu. Sünnet için kayıt olan 180 çocuk için Mevlid-i Şerif okutulurken duasını da Çankırı Müftüsü Arsan Türk yaptı.  Belediye Başkanı İrfan Dinç, başkan yardımcıları, AKP Merkez İlçe Başkanı Musa Çağlar, eski ilçe başkanı Hüseyin Boz, Çankırı İl Müftüsü Arslan Türk ve çok sayıda vatandaşın katıldığı eğlencenin açılış konuşmasını yapan Yapraklı Belediye Başkanı Hasan Basri Avşar, konukları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ve bundan sonra da bu tür aktiviteler için ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını aktardı.

“Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ve bu senede 180 evladımızı sünnet ettireceğimiz şölenimize hoş geldiniz” diyerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Çocuk demek neşe, bereket, bolluk ve muhabbet demektir. Evin neşesi ve bolluğu olan çocuklara yeterince önem vermeyen toplumların hali malum. Çankırı Belediyesi olarak çalışmalarımızda çocuklarımızla ilgili birimlerimiz ayrı bir önemle çalışmaktadır. Belediyemiz bünyesinde Çocuk Meclisi, Çocuk Korosu, sportif aktivitelerle de çocuklarımız her zaman ön planda tutulmaktadır. Bu yılki sünnet şölenimizin hayırlı olmasını dilerim. Sünnet mevlidimizi okuyan değerli hocalarımıza da ayrıca teşekkür ederim “ dedi.

Sünnet şöleni okunan mevlidi şerif’in ardından yemek ikramı ile devam etti. Sünnet çocuklarının palyaçolar ve müzik eşliğindeki coşku dolu eğlencelerine çoğu zaman anne ve babaları da katıldı.

Çankırı Belediyesi’nin geleneksel sünnet şöleni kapsamında tüm sünnet çocuklarına belediye tarafından birer altın takıldı.