Dunlop

Su kesintileri yıldırdı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Son dönemlerde artan su kesintileriyle alakalı olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, sorunun eskiyen su şebeke hattından kaynaklandığını söyledi. Belediye ekiplerinin yoğun çalışmasına rağmen kesintilerin önüne geçilemediğini söyleyen Başkan Dinç, önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan AB destekli alt yapı projesinin bitimine kadar su kesintilerinin yaşanacağını, ancak önemli noktalarda tedbir alınarak kesintileri olabildiğinde azaltacaklarını söyledi.

25 yıllık su şebeke hattının günümüz ihtiyaçlarına cevap veremediğini belirten Başkan Dinç, “Borular eskimiş, her an bir yerden bir boru patlayacak diye bekliyoruz. Patlayan borulara anında müdahale ederek suların yeniden akmasını sağlıyoruz. Çeyrek asırlık borulardan ancak bu kadar cevap alabiliyoruz” dedi.

AB destekli alt yapı projesinde Eylül ayında müşavir firmanın çalışmalara başlayacağını ve tamamının 3 yılda bitirileceğini belirten Başkan Dinç, “Su kesintilerinden dolayı Çankırılı hemşehrilerimizden anlayış ve sabır bekliyoruz” diye konuştu.

Bu arada dün sabah saatlerinde Aşiyan bölgesindeki boru hattında meydana gelen arıza sonucu su kesintisi yaşandı.