Dunlop

STK’lardan Somali için güç birliği

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Ticaret Borsası Başkanlığı ve Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından yapılan ortak açıklamada “Afrika’yı kavuran doğal kuraklığın, insanlığın manevi kuraklığına dönüşmemesi için Somalili çocuklara bir yudum su, bir lokma ekmek olmak için yardımlarınızı bekliyoruz” denildi.

Çankırı Ticaret Borsası Başkanlığı ve Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından yapılan ortak açıklamada şunlar söylendi: “Somalili çocukların gözlerindeki acıya duyarsız kalmamaktır yapmamız gereken. Millet olarak Ramazan rahmet, mağfiret ve merhamet ayı. Sadece bir gün boyunca aç kalmaktan ibaret olmayan içerisinde sayısız güzellikleri erdemleri barındıran mübarek bir ay Ramazan.

Bu ay, açlığın, susuzluğun, imkânsızlığın ne anlama geldiğini nefislere öğretme ve ona göre hayatımıza yön vermek için ilahi bir lütuf.

Çevremizde, ülkemizde, bölgemizde ve dünyada acı çeken insanların dramına çare üretmek için bir muhasebe dönemi.

Tıpkı Somali başta olmak üzere Doğu Afrika’dan yükselen ve insanlığın vicdanlarını yaralayan çığlık gibi.

Açlıktan incelmiş minik bedenlerin, susuzluktan kurumuş gencecik vücutların dramını gönülden hissetmek ve yardıma koşmak bu ayın ruhuna en uygun davranıştır.

Bir tarafta hesapsızca harcanan, israf edilen kaynaklara karşı en temel beslenme imkanlarını bulamadığı için yok olan Somalili çocukların gözlerindeki acıya duyarsız kalmamaktır yapmamız gereken.

Afrika’nın kuraklığından, yakıcılığından beter olan insanlığın merhamet kıtlığının önüne geçme çabasıdır hepimizin bu ayda hatırlaması gereken.

Suçu sadece Afrika’da, Somali’de doğmak olan masum çocuklara, sırf daha konfor ve lüks içinde yaşamak için insanlığın büyük bölümünün reva gördüğü ağır bedeli hafifletmek için seferber olmaktır.

Hepimizin inancımız adına, insanlığımız adına Somali’deki yükselen çığlığı dindirmek için seferber olma zamanıdır bu ulvi ay.

Bizler, herkesi gücü ve imkânları oranında yüreklerimizi burkan Somali’deki açlık dramının sona erdirilebilmesi için yardıma koşmaya davet ediyoruz.

Sizleri, kaybedilen 23 bin masum çocuğa yenilerinin eklenmemesi, insanlığın hafızasına kazınan bu acının daha da büyümemesi için dayanışma köprüsü kurmaya çağırıyoruz.

Afrika’yı kavuran doğal kuraklığın, insanlığın manevi kuraklığına dönüşmemesi için Somalili çocuklara bir yudum su, bir lokma ekmek olmak için yardımlarınızı bekliyoruz.

Her zor dönemde insanlığa hizmeti kendisine rehber edinmiş TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Mehmet Görmez ile gönül birliği içinde el ele vererek yardımları kardeşlerimize ulaştırmak için yola çıkmışlardır.

Bu yardım kampanyasını Çankırı Ticaret Borsası ve Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası olarak destekliyor ve hemşerilerimizin bu kervana gönülden katılacaklarına inanıyoruz.

Sizlerin vereceği destek ve yardımlarla Afrika’da yaşanan çocukların acısını beraberce hafifleteceğimize inanıyoruz.

Bu hayırlı yolda bizi yalnız bırakmayacağınıza, şefkatinizi merhametinizi Somali’deki çocuklardan esirgemeyeceğinize yürekten inanıyoruz.

Mübarek Ramazan ayınızı kutluyor, hayırlarınızın kabul olmasını diliyoruz.”

Kampanya için yardımlar, “TOBB-Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı” adı altında 4375-333 numaralı TL hesaba (IBAN numarası TR88 0006 4000 0014 3750 0003 33) yatırılacaktır.