“Spor kardeşlik ve dostluktur”

2013-2014 Sezonu U16 Türkiye Şampiyonası, 65 ilden 108 takımın katılımıyla Aralarında Çankırı’nın da olduğu 20 ilde yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığının 2013-2014 sezonu U-16 Türkiye Şampiyonası 1. kademe müsabakaları Kırıkkale-Çorum-Samsun ve Bartın İllerinin katılımı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen müsabakalar nedeniyle ilimize gelen takımlara tarihi Çamaşırhanede bir yemek verildi. Çankırı Belediyesi ve Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından organize edilen yemek sonrasında gelen takımların kulüp sorumlularına Çankırı anısına tuz lambası hediye edildi.

“U-16 Türkiye Şampiyonası 1. kademe müsabakaları için ilimize gelen takımlara misafirperverliğimizi göstermek amacıyla böyle bir organizasyon yaptık” diyen Çankırı Futbol İl Temsilcisi Sadık Şerbet, “Spor sadece kazanmak değil, dostluk ve kardeşliktir. Uzun bir süredir ilimizde böyle bir organizasyon alamamıştık. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonrasında bu organizasyonu ilimize kazandırdık. İlimize gelen takımların güzel bir şekilde buradan ayrılması ve gittikleri yerde de ilimizi güzel bir şekilde tanıtması amacıya böyle bir organizasyon yaptık. Gelen takımlarla çok güzel ilgilendik ve takım yöneticileri ve futbolcu gençler bizim bu misafirperverliğimizden çok memnun oldular. Bu bir ilkti. İnşallah bundan sonraki günlerde daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yaparız” dedi.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Necdet Turan, “İlimize yakışır şekilde ev sahipliği yapmaya çalışacağız. Uzun yıllardır olmayan grup müsabakaları play off dostluğunda geçmesi, kazananın dostluk olması temennisi ile ilimizde misafir edeceğimiz kulüplere başarılar diliyorum” dedi

Kulüp yöneticilerine tuz lambası hediye eden Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Çankırı yaranlar diyarı ve misafirperver bir şehirdir” dedi.

Tuz lambasının Çankırı’nın simgesi olduğunu da belirten Yıldız, “Bunu bir süs eşyası olarak görmeyin, bu sağlık açısından da çok önemli. Şehrimizde bulunan tuz mağarasından çıkartılan kaya tuzundan yapılmaktadır. Biliyorsunuz kaya tuzu sağlık için yararlıdır. Bu tuz lambalarının orijinali Çankırı’da yapılmaktadır taklitlerinden sakının” dedi.

spor (25)