Sosyal Denge Sözleşmesi

Çankırı Belediyesi, çalışanlarının ekonomik koşullarını iyileştirmek için, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) ile “Sosyal Denge Sözleşmesi” imzaladı.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay imza töreninde yaptığı konuşmada Çankırı Belediyesi’nde kurumsallaşmış bir yapı olduğunu ifade ederek,  “Başkanımıza, Sosyal Denge Sözleşmesi’ni imzaladığı için teşekkür ediyorum. Çankırı Belediyesi, kıt kaynak ve imkânlarına rağmen, kamu çalışanlarının yararını düşünüyor. Kendisine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Sendika çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Turbay, “Biz ilkeli hizmet sendikacılığı temelinden geliyoruz. Sendika olarak kavga ve şiddetten yana değiliz ve şiddetin ülkeye bir çıkar sağlamayacağını biliyoruz. Hepimiz şiddetin acı tecrübelerini yaşadık. Biz işveren ile işgören arasında bir köprü kurarak işlerimizi yürütme gayretindeyiz. İnsanların hayırlısı insanlara hayırlı olandır. Çalışmak ve hizmet etmek bir ibadettir diye düşünüyorum. İmzalayacağımız sosyal denge sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sözleşmeyi imzalayan Belediye Başkanı İrfan Dinç, sözleşmenin hayırlı olmasını diledi. Kentle ilgili tüm düşüncelerini çalışanlarıyla birlikte planladıklarını ve uygulamaya koyduklarını ifade eden Başkan Dinç, personeline en iyi ücreti vermeyi hedeflediğini kaydetti.

Belediyelerin birer hizmet kurumu olduklarını dile getiren Başkan Dinç, “Burası istihdam merkezi değil. Hizmet üretmek ve vatandaşları rahat ettirmek zorundayız. Bu anlamda sizler vatandaşlarımızın tüm sıkıntılarında yanlarında oluyorsunuz. Vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarına cevap veriyorsunuz. Sizlerin hakkı ödenmez. İmkân verildiğinde en iyisini yapıyorsunuz ve neler yapabildiğinizi herkese gösteriyorsunuz. Çalışanların ekonomik koşullarını iyileştirmek için verdiğimiz ücretin 10 mislini vermek istemiyorsam adam değilim” diye konuştu.

Törende Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay’a Bem-Bir-Sen İl Temsilcisi Ömer Altundaş ve belediye çalışanları eşlik etti.