Sokak hayvanlarını her gün besliyorlar

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının imdadına Çankırı Emniyet Müdürlüğüne bağlı Hayvan Durum İzleme ekipleri yetişiyor.

Tam kapanma dolayısıyla beslenmekte güçlük çeken sokak hayvanlarının yardımına Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleri yetişti.

Korona virüs ile mücadele kapsamında uygulanan tam kapanma dolayısıyla sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçları Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü  Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleri tarafından karşılanıyor. Ekiplerce kent genelinde tespit edilen sokak hayvanlarına mama dağıtımı yapılıyor. Ayrıca kent merkezinde kuşlarında yoğun olarak bulunduğu alanlara yem atılılıyor.

Vatandaşların sokağa çıkamaması dolayısıyla yemek ihtiyaçlarının kısmen zorlaştığı sokak hayvanlarının bakımları da HAYDİ Polisleri tarafından düzenli bir şekilde yapılıyor.

Sokak hayvanları HAYDİ aracını gördüklerinde yemek yemek için hazırda bekliyor. Yapılan çalışmalar hayvanseverlerle birlikte sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu yerler tespit edilerek günlük olarak besleme yapılmaya devam edilecek