Sokak Hayvanları Aç Susuz Kalmayacak

Çankırı Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerine devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda hayvan barınağı, kedi evleri, hayvan ambulansı gibi bir çok hizmeti uygulamaya koyan belediye, hazırlattığı mama ve suluklar ile hayvanları yaz sıcağından ve açlıktan koruyacak.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İrfan Dinç, kentte yaşayan tüm canlıların sorumluluğunu taşıdıklarını belirterek, ”Kent merkezindeki tüm sokak hayvanlarında küpeleme ve aşılama işlemlerini tamamladık. Onlar için Türkiye’nin en donanımlı ambulans kliniğini de devreye soktuk. Şimdi de sokakta yaşayan kuşlar, kediler ve köpekler için mama ve su hizmeti verecek sistemleri parklarımıza hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.
Hazırlanan sistem ile sulukların otomatik olarak dolacağını belirten Dinç, hayvan mamalarının ise belediye personeli tarafından takip edileceğini söyledi. Kent merkezinde parklara ve Atatürk Bulvarına ilk etapda 20 suluğun yerleştirildiğini söyleyen Dinç, gerek duyulduğunda sayının artırılabileceğini de sözlerine ekledi.
belediye (7)