Dunlop
featured

Sınır ihtilafı yine komisyona havale edildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimlerinin dördüncüsü dün yapıldı. Toplantıda İl Özel İdaresi bünyesinde işe alınacak bir Avukat, bir Mimar, bir Mühendis ve bir Ekonomiste ödenecek maaşlar belirlenirken, Kalfat köyü sınır ihtilafı yine komisyona havale edildi.

İl Genel Meclis Toplantı Salonunda Ruhi Şeker Başkanlığında gerçekleştirilen oturuma meclis üyelerinin tamamı katıldı.

Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından İl Özel İdaresi bünyesinde tam zamanlı sözleşmeli olarak işe alınacak Avukat, Mimar Mühendis ve Ekonomiste ödenecek maaşlar belirlendi. Konu hakkında Meclise bilgiler veren İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ferhat Gür, Avukata en fazla 2 bin 565 TL, Mimar ve Mühendise 2 bin 774 TL Ekonomiste ise bin 785 TL maaş ödenebileceğini dile getirdi. Gür ayrıca Teknisyen kadrosu kapatıldığı için Teknisyen alımı yapılamayacağını ifade etti.

Gür’ün konuşmasının ardından meclis üyeleri,  İl Özel İdaresinde işe alınacak Avukata 2 bin 300 TL, Mimar ve Mühendise 2 bin 500 TL, Ekonomiste ise bin 600 TL maaş ödenmesine oy birliğiyle karar verdi.

Gündemin diğer maddesinde ise Kalfat köyü sınır ihtilafı konusu ele alındı. Atkaracalar İlçesi ile Orta İlçesi Kalfat Köyü arasındaki sınır ihtilafı konusu bundan önceki toplantılarda olduğu gibi yine komisyona havale edildi. Sınır ihtilafı incelenmek üzere oy birliğiyle İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale edildi.

meclis (4)