Seyfettin Turan’ın açıklaması

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan, Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Çankırıspor’un önümüzdeki sezondaki müsabakalarını Çankırı Atatürk Stadı’nda oynayamayacağını açıkladı.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürüğü’nde bir basın toplantısı düzenleyen Turan, kurum çalışmalarıyla ilgili genel bilgiler verdi. Kurum bünyesinde 39’u kadrolu 74 personelle görev verdiklerini dile getiren Turan, Çankırı’da 37 spor kulübünün faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydetti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı projeleri çerçevesinde görev alanları içerisindeki tesislerin çeşitli güçlendirme ve yenile işlemlerinden geçirileceğini aktaran Turan, “Şehrimizde bulunan Çankırı Atatürk Stadı’nın saha drenajı ve çim zemininde çeşitli yenilemeler ve onarımlar yapılacak. Bu yüzden şehrimizin tek profesyonel takımı olan Çankırıspor seneye burada mücadele edemeyecek. Kulüp yönetimiyle yaptığımız görüşmelerde maçların İstanbul’da oynanacağını öğrendik” diye konuştu.

İnşaat çalışmaları devam eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binasının 1 milyon 829 bin liraya ihale edildiğini ifade eden Turan, Çankırı’ya 2 bin 500 kişi kapasiteli yeni bir kapalı spor salonu yapılacağını ve tahmini bütçesinin 10 milyon lira olduğunu kaydetti.

Geçtiğimiz yıllara oranla Çankırı’daki lisanslı sporcu sayısında önemli derecede bir artış yaşandığını belirten Turan, şöyle devam etti:

“2011 yılında 8 bin 407 olan lisanslı sporcu sayımızı, 2012 yılı sonu itibariyle 9 bin 772’ye çıkarttık. Bu görev alanımızı iyi kullandığımızı gösteriyor. Demek ki bu yıl daha çok insanımıza spor yaptırmışız. Bu bağlı olarak 973 olan faal sporcu sayımız da bin 944’e yükseldi”