Sevindim: Traktör pazarının lideri olma yolunda ilerliyoruz

Case IH marka traktörlerin tanıtımı dün Germece köyündeki bir tarlada yapıldı. Traktörler hakkında bilgi veren Sevindi Tarım Makineleri Satış Sorumlusu Ömer Mehmet Sevindim, “2012 yılı sonunda 250 traktör satarak bu pazarın Çankırı’da ki lideri olmak istiyoruz” dedi.

 

Programa, başta Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay olmak üzere, banka müdürleri, tarımla ilgili sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

Program, çiftçilerin traktörleri test etmesiyle başladı. Daha sonra Sevindi Tarım Makineleri Satış Sorumlusu Ömer Mehmet Sevindim, traktörler hakkında bilgiler verdi. Sevindim, “Buradaki traktörler, Ankara Türk Traktör fabrikasında üretilen ve 57 ülkeye ihraç edilen Case IH marka traktörlerdir” ifadelerini kullandı.

 

50 yıldır Sevindim Tarım olarak bu sektörde yer aldıklarını ve Case IH markasını tercih ettiklerini belirten Sevindim, Çankırı ve Kırıkkale’de de şubelerinin olduğunu dile getirdi. Çankırı’da 2,5 ay içinde 50 adet traktör sattıklarının altını çizen Sevindim, 2012 yılı sonunda 250 traktör satarak bu pazarın Çankırı’da ki lideri olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.