“Sendikamız yıpratılmaya çalışılıyor”

Çankırı Sağlık Sen, üyelerin katılımları ile 3.olağan genel kurulunda oy kullanacak delege seçimlerini yaptı.
Konu hakkında bilgi veren Çankırı Sağlık Sen Şube Başkanı Tuna Dinç, “Çankırı Sağlık Sen Şubesi 08.08.2014 tarihinden başlayan delege seçim sürecini 21.08.2014 tarihinde üyelerinin büyük katılımı ile noktaladı.
Sendikamız bir ilki gerçekleştirerek delege seçimlerinde iç tüzük ve yönetmelik çerçevesinde Sağlık Sen Genel Merkezinin vermiş olduğu yetkiyle delegesini sandıkta seçti.
Çankırı Merkezde 670 üyesi bulunan Sağlık Sen delege seçimlerinde 400 ‘e yakın üyenin katılımıyla delege seçimini yaptı.
Delege Seçimlerinde iç tüzüğün belirlediği süreler içerisinde delege adayı olmak için başvuru yapan delege adaylarımız üyelerimizin geniş katılımlı oylarıyla sandıktan çıkan sonuçlara göre delege olmaya hak kazanmışlardır” dedi.
Gerçekleştirilen delege seçimleri nedeniyle çıkan haberlere de açıklık getiren Dinç, “Son zamanlarda çıkan Sağlık Sen Şubesi ve yönetim kurulu üyeleri hakkında asılsız haberler tamamen sendikamızı karalama politikası üzerine kurulmuştur” dedi.
“Bu asılsız haberleri yaptıran sayın üyemizin gerçek amacının ne olduğunu anlayamadığımız ve kendi oyunu diğer üyelerin oyundan daha değerli gören bu kardeşimizin emeğe saygılı olmasını diliyor, delege olarak , seçilen ve seçimde onlara oy kullanan tüm sağlık çalışanlarına saygılı olmaya davet ediyoruz” diyen Dinç, “Asılsız haberleri yaptıran üyemiz sendikamıza belirlenen süreler içerisinde delege olmak için başvuru dahi yapmamıştır. Sendikamızdan şahsi menfaatleri için talepleri olan bu kişi sendikamıza 2 yıldır uğramamıştır.
Şahsi talepleri ve İstedikleri olmayınca delege seçimlerinde delege olamayınca o gazete benim o basın organı senin kapı kapı gezerek kendini acındırarak hiç aslı astarı olmayan yalandan iftira haberler yaptırmaktadır” dedi.
“Hizmet sendikacılığının öncüsü olan Sağlık-Sen, kuruluşundan bu yana haktan ve halktan yana tavır sergileyerek hep zirveyi hedeflemiştir” diyen Dinç, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamanın devamında, “Allah’a şükürler olsun ki bugün Türkiye’de 200 bini aşkın üyesiyle Çankırı ilimizde ise 1200 üyesiyle yetkili sendika oldu. Yapmış olduğumuz sağduyulu eylemlerle halkımız ve Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın lehine olan her hareketi destekledik ve içinde yer aldık.
Bu başarının elde edilmesinde emeğini esirgemeyen, özverili bir şekilde çalışan başta Genel Merkezimize, ilçe temsilcilerimize işyeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının bize verdiği bu yetkiyi en etkili bir şekilde kullanacağımızın ve bu sorumluluğun gereğini yerine getireceğimizin iyi bilinmesini istiyoruz”
Sağlık-Sen olarak her zaman doğruya doğru, yanlışa yanlış demişizdir. Son zamanlarda bir takım yalandan haberlerle sendikamız ve sendika yönetimimiz aslı astarı olmayan haberlerle yıpratılmaya çalışılmaktadır.
Sendikamız ve yönetim kurulu olarak bu tür oyunlara gelmedik gelmeyeceğimiz de, bu iyi bilinmelidir.
Sağlık Sen olarak üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak için her türlü hukuksuzluğa ve haksızlığa, bu tür baskı ve yıldırma girişimlerine karşı sessiz kalmayacağımızı, bu şahsın ve şahısların bilmesini istiyoruz” dedi.