“Sen böyle dersen, bu memleket nereye gidecek”

Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak, milletvekili Hüseyin Filiz’in geçtiğimiz günlerde bir toplantıda “Bu memleket tuzla, makarnayla kalkınmaz” dediğini ifade ederek, Filiz’e cevap verdi.

Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak, milletvekili Hüseyin Filiz’in geçtiğimiz günlerde bir toplantıda “Bu memleket tuzla, makarnayla kalkınmaz” dediğini ifade etti ve Filiz’i bu konuşması nedeniyle eleştirdi.

Filiz’in bu sözlerinin yanlış olduğunu ifade eden Ak, “Sen böyle dersen, bu memleket nereye gidecek” dedi. Yapımı devam lastik fabrikasının 500 milyon dolar olduğunu ve orada 2 bin işçinin çalışacağını hatırlatan Ak, “Sayın vekilimiz bu konuyu sıkça gündeme getiriyor. Evet bu yatırım güzel bir yatırım. Ancak Çankırı’daki tuz işletmelerini, makarna işletmelerini topla, bu işletmelerde de 2 bin kişi çalışıyor, onlar da 500 milyon dolar yapar. Bu firmalar sayesinde Çankırı olarak dış ticaret açığı vermiyoruz ve bölgemizde ihracat birincisi oluyoruz. Hem de bunlar, çok zor şartlar altında oluyor. Bu firmaların sahipleri, yöneticileri, borsamızın yönetim kurulunda. Ben onların haklarını da savunmak zorundayım” ifadelerini kullandı.

borsa (7)