Dunlop
featured

Şeker, “20 yıllık bir kaybımız var”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi gündem dışı toplanarak Haziran ayında görüşülen ve idareye geri gönderilen Çavundur’a yapılacak Özel teşebbüs yatırımı hakkında bilgi aldı.
Konu hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çıbık, sunum yaptı.
Çavundur için hazırlanan İmar planı hakkında haritalı görselleri anlatan Çıbık, “Çavundur Beldesinin köye dönüşmesi münasebeti ile İl Özel İdaresine devir olan 129.919,37 m2 alan ile ilgili bilgilendirme için buradayız. Çavundur’daki kuyumuz 1985’li yılarda faaliyete geçmiş ve şu anda Belediyeden devir edilen bir işletme ve bir tane de İl Özel İdaresi tarafından kiraya verilen bir tesis bulunmakta. Bu tesisler için koruma alanları ile ilgili bir rapor hazırlanması gerekiyordu. Biz de bunlar için bir İmar planı haritası hazırladık” dedi.
Çavundur’da yeterli suyun var olduğunu belirten Çıbık, gerekli raporların hazır olduğunu ifade etti.
İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker de konunun “Haziran ayı İGM toplantılarında görüşülen Kurşunlu ilçesi Çavundur köyü Hamamönü mevkii 101 ada 17 parselde mülkiyeti Özel İdareye ait 129.919,37 m2 taşınmaz ve yakın çevresindeki parsellerin revizyon imar planı hakkındaki çalışmalarını tamamlayan İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporu dinlenmiş, yapılan bilgilendirme sonrasında dosyanın oy birliği ile Çevre ve Kontrol Müdürlüğüne gönderilmesine karar verilmişti.” hatırlatmasında bulunarak “Çavundur’da kuyumuzun açılması ile 20 yıllık bir kaybımız var. E-80 yolu üzerinde bulunan turizm kaynağımızda çalışmalar olumlu giderse bu da Meclisimizin onuru olacaktır.” dedi.
Sunumlar sonrasında İGM üyelerinin soruları cevaplandırılarak toplantı sona erdi.