Şehri su bastı, vatandaşlar güne susuz başladı.

Belediye ekipleri olaya borulardaki su bittikten sonra müdahale etti. Patlayan boru hem şehri susuz bıraktı hem de Çankırı-Kastamonu Karayolu’nun trafiğe kapatılmasına neden oldu.

 

Çankırı’da içme suyu boru hattında meydana gelen patlama, bazı cadde ve sokakları su altında bıraktı. Şehirdeki ulaşıma da engel olan patlama yerine belediye ekipleri gazetecilerden sonra geldi.

 

Karataş Mahallesi, Kastamonu Caddesi’nde bulunan içme suyu boru hattında sabahın erken saatlerinde meydana gelen patlama mahalle sakinlerini sokağa döktü. Yaklaşık 70 dakika boşa akan sular, yol üzerinden şehir merkezine doğru süzülürken adeta mahalle de adeta deniz görüntüsü oluşturdu. Patlayan suyun etkisiyle cadde üzerinde bulunan yaklaşık10 metreuzunluğundaki asfalt paramparça oldu. Rögarlardan sızamayan sular yol boyu şehre doğru aktı.

 

Kentin en işlek caddelerinden olan Aşiyan mevkiinden suyun şehre doğru inmesi trafiği de felç etti. Devlet Hastanesine ulaşımın sağlandığı yol tamamen trafiğe kapatıldı. Suyun etkisine kapılan bazı araçlar güçlükle ilerleyebildi. Cadde ve sokaklardaki su, vatandaşlara da zor anlar yaşattı. Bazı vatandaşlar, kaldırımlarda mahsur kalırken, birçok iş yeri sahipleri su bastı. Mahalle halkı kendi çabalarıyla suyun evlerine girmemesi için yoğun çaba harcadı. Çankırı Belediyesi ekipleri, suyu keserek boruda tadilat çalışması başlatmak istedi. Ekiplerin geç müdahale ettiğini savunan mahalle sakinleri belediye ekiplerine tepki gösterdi.