Şehitlerimizi artık toprağa gömüyoruz.

Şehit Ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, yaşanan terör olayları nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Teke yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “17 Ağustos 2011 tarihinde Hakkâri- Çukurca karayolunda PKK’lı teröristlerin mayınlı ve roketatarlı saldırısında yaralanan askerlerden birinin de yaşamını yitirmesiyle şehit sayısı 12’ye çıktı

Artık yeter diyoruz, yeter… Şehitlerimizi yüreğimize kalbimize göme göme yer kalmadı! Artık şehitlerimizi toprağa gömmeye başladık.

Yıllarca oynanan oyun aynı, bölgede görev yapmış bir asker olarak, bu hainler önce ya bir karakola saldırır, ya da askeri birliğe veya zarar veremeyecekleri zırhlı araca, akabinde de yardıma gelen takviye güce pusu atarak zayiat vermektir. Bunu anlamak çok mu zor? Yazık değil mi bu kadar VATAN evladına? Bizim bir sürü helikopterimiz var. Yardıma gidecek timleri havadan göndersek de bu acıları yaşamazsak olmaz mı?

Sayın Başbakanım; Allah’ın aşkına Ramazanı, Bayramı beklemeyelim. Bizler dayanamıyoruz artık. Ülkemizin bir bölümünde oluk oluk kan akarken, Hanelere ateş düşüp yakarken, anne babalar evlatsız, eşler dul, bebeler yetim kalırken, bizler nasıl Bayram yapacağız? Ne yapacaksanız yapın artık. Bu hainlere hak ettikleri dersi verelim. Ülkemizde terörün kökü kazınıp, suçluların yakalanarak Yüce Türk adaletine teslim edilip, huzura kavuştuğumuz gün biz şehit ve gazi ailelerinin ve Türk Halkının gerçek Bayramı o gün olsun.

Şehitlerimize Cenabı Allahtan rahmet acılı ailelerine sabır, kahraman gazilerimize de acil şifalar dileriz. Bir daha böyle acılar yaşamak istemiyoruz”