Şehit Kuruçay bugün defnedilecek

Şırnak’ın Besta Bölgesi’nde teröristlerle Güvenlik Güçleri arasında çıkan çatışmada Teğmen Korhan Kuruçay şehit olmuştur.

Şırnak Besta bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 teğmen şehit oldu. Çatışmada şehit olan üsteğmenin Çankırı/Kurşunlu ilçesi doğumlu  olan Korhan Kuruçay olduğu öğrenildi

Şırnak’taki Besta Bölgesi’nde güvenlik güçleri ile PKK‘lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 teğmen şehit oldu. Bölgedeki hava destekli operasyon sürüyor.

Besta Bölgesi’nde bugün öğle saatlerinde bölgede arazi arama ve tarama faaliyetini sürdüren Çakırsöğüt Jandarma Tugayı’na bağlı askerlerle bir grup PKK‘lı arasında çatışma çıktı.

Güvenlik güçlerinin ‘Teslim ol’ çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada Çakırsüğüt Jandarma Tugayı’nda görevli 1 Jandarma Teğmen şehit oldu. Bölgedeki operasyonun hava destekli olarak devam ettiği belirtildi.

Şırnak’ta güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen Teğmen Korhan Kuruçay‘ın babası acı haberi, oğlunun düğününün hazırlıkları için için geldiği Çankırı‘da aldı.

Bugün Bestler Dereler bölgesinde arama tarama faaliyetleri yürüten güvenlik güçlerine teröristler tarafından açılan ilk ateşte şehit düşen Teğmen Korhan Kuruçay‘ın (25) şehit haberi Kurşunlu ilçesindeki baba ocağına ulaştı.

Baba Ünal Kuruçay‘ın şehit oğlu Teğmen Korhan Kuruçay‘ın 22 Haziran’da yapılacak düğün töreni için Çankırı‘ya geldiği öğrenildi. Çankırı‘da bulunduğu sırada acı haberi alan babası Ünal Kuruçay, oğlunun şehit haberini almasının ardından evlerinin önüne Türk Bayrağı astı. Kurşunlu Belediye Başkanı İbrahim Doğu, şehit Teğmen Kuruçay‘ın 22 Haziran’da düğün yapmayı planladığını, babasının da Ankara’daki evlerinden gelerek ilçede hazırlıkları yürüttüğü sırada acı haberi aldığını belirtti.

Şehit Korhan Kuruçay‘ın sağlık personeli Hicret Kuruçay ile 7 Nisan‘da nikah kıydıkları, çiftin memleketleri Kurşunlu ilçesinde kır düğünü planladıkları söyledi.

3 Temmuz 1987 doğumlu Ünal ve Nezire oğlu Şehidimiz Teğmen Korhan Kuruçay, Çankırı’nın Kurşunlu İlçesi’nde bugün yapılacak törenle öğle namazını müteakip defnedilecek.

Şehidimize Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.