Dunlop

Şehit aileleri ziyaretleri devam ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehitlerimizin Şehadet Günleri’nde ziyaret uygulaması devam ediyor. Uygulama kapsamında Şehit Kd.Başçavuş İsmail Aydos ve Şehit J.Er Mehmet Demir’in aileleri ziyaret edildi.

Vali Vahdettin Özcan tarafından başlatılan uygulama ile Şehitlerimizin Şehadet Günleri’nde ziyaret edilmesi uygulaması İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu ve İl Yazı İşleri Müdürü Mustafa Söğüt’ün ziyaretleri ile devam etti.

Şehit Kd.Başçavuş İsmail Aydos’un ailesi 14 Haziran 2011 günü, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu ve Eşi Hatice Zoroğlu, Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdür V.Sadettin Türkmen ve  Polis Memuru Yasemin Yamaç tarafından ziyaret edildi. Şehidimizin ailesinin ihtiyaçları, istekleri ve sorunlarının olup olmadığı konuşulan ziyarette aile,  bir ihtiyaçlarının olmadığını ancak Şehitlik ile ilgili mevzuatın yeniden gözden geçirilmesi ile mevzuattan kaynaklanan sorunların giderilmesinin uygun olacağını belirttiler.

Şehit J.Er Mehmet Demir’in Tüney Köyünde ikamet eden ailesi 15 Haziran 2012 günü, İl Yazı İşleri Müdürü Mustafa Söğüt, Şef Erol Demir ve Özlem Şentürk tarafından ziyaret edildi. Ziyaret öncesinde Valilik Personeli Şehidimizin kardeşi V.H.K.İ.Esma Demir ile birlikte Şehidimizin kabri ziyaret edilerek, Cemalettin Ferruh Kur’an Kursu Müdürü Osman Uslu tarafından dualar edildi. Daha sonra ziyaret edilen aile ile bir araya gelinerek, ihtiyaçları ve istekleri sorularak, gönülleri alındı ve çeşitli hediyeler verildi.

Ziyaretlere Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke ve Eşi ile Valilik Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Rabia Çayır’da katıldı.