Dunlop
featured

SEÇİM BİTTİ, ASFALT BİTMEDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde tekrarlanan seçimi MHP adayı Mustafa Karakaya’nın kazanması üzerine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından yolların asfaltlanması için gönderilen iş makinelerinin çalışmaları yarım bırakması ilçede tepkiye neden oldu.

30 Mart sonrası bölgede seçim çalışması yürüten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediye meydanında düzenlediği mitingde ilçeye bağlı mahallelerde asfaltlama yapacağının sözünü vermiş, Gökçek’in talimatıyla seçimlerden önce ilçede hummalı bir asfaltlama çalışması başlatılmıştı.

Seçimlerde Ak Parti adayı Ali Çapçı’nın yarışı kaybetmesi üzerine çalışmalar durdurulurken, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makineleri akşam saatlerinde ilçeden ayrıldı.

İlçede yaşayan vatandaşlar,  Gürpınar Mahallesi yolunun 3 kilometresine asfalt atılmadığını, Gümerdiğin Mahallesindeki 4 kilometrelik stabilize yolun da eksik bırakıldığını söylüyorlar.

-“SEÇİMİ KAYBEDİNCE, EKİPLERİNİ GÖTÜRDÜ”

İlçe sakinlerinden Bekir Yurtlu, seçim akşamı Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait asfaltlama ekiplerinin ilçeden ayrıldığını ifade ederek, “Cumhurbaşkanlığı seçimleri çok büyük bir seçim, fakat biz Şabanözü Belediyesi seçimlerinin bu kadar önemli olduğunu bilmiyorduk. Ekiplerin neden gittiğini bilmiyoruz. Kendisi buraya yardım maksadıyla çalışma yapıyordu, seçimi kaybedince geri götürdü” ifadelerini kullandı.

Yurtlu, çalışmaların yarım bırakılmasının doğru bir tutum olmadığını vurguladı.

– “ESKİSİNDEN DAHA KÖTÜ OLDU”

İlçede yaşayan vatandaşlardan Ali Demir de yolların asfaltlanmak üzere kazıldığını belirterek, “Kazıldı ama seçim bitince asfaltlanmadı. Bir kısım çalışmalar oldu. Bizim köyün girişinde 1 kilometre taş döşeli, 1 kilometreye asfalt atıldı, 3 kilometresi yapılacak bekliyor.  Seçimi MHP kazanınca iş makineleri bırakıp gitti. Eskiden daha iyiydi, şimdi eskisinden de kötü oldu.” ifadelerini kullandı.

– “GÖKÇEK’İN HABERİ YOKTUR”

Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya da Gökçek’in belediye meydanında düzenlediği mitingde ilçeye bağlı mahallelerde asfaltlama yapacağının sözünü verdiğini ve seçim öncesi bir kısım yollarda çalışma yapıldığını hatırlattı.

Seçim sonrasında ekiplerin ilçeden ayrıldığını ifade eden Başkan Karakaya, “Bu hadiseden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek beyin önceden haberi olduğu kanaatinde değilim. Bu tasarruf sadece yerel siyasetçilerin, o akşamki mağlubiyetlerinin sonucu olduğunu düşünüyorum.  İnşallah öyledir. Ben Çankırı halkının Gökçek’i, Gökçek’in de Çankırılıları sevdiğini biliyorum. Bu hizmetleri en kısa sürede tamamlayacağı kanaatindeyim” dedi.

Karakaya, ne şartta olursa olsun işlerin yarım bırakılmayacağını sözlerine ekledi.