Sarıgül Feshane’de

Feshane’de düzenlenen “Çankırı Tanıtım Günleri” etkinlikleri aralıksız olarak devam ederken, etkinliklerin üçüncü gününde Feshane adeta ziyaretçi akınına uğradı. Etkinliklere çok sayıda Çankırılının yanı sıra Orman ve Su işleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve Prof. Dr. Ahmet Maranki katıldı.

Prof. Dr. Ahmet Maranki etkinliklerde yaptığı konuşmada Çankırı’nın büyük bir tuz rezervine sahip olduğunu belirtti. Çankırı ekonomisinin kaya tuzu sayesinde canlanacağını aktaran Maranki, doğal kaya tuzunun sağlığa faydalı olduğunu aktardı.

Orman ve Su işleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman da daha önceki dönemde Çankırı Milletvekili olarak görev yaptığını belirterek, Çankırı’nın kalkınması için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Bakanlık çalışmalarıyla ilgili genel bilgiler veren Akman, son dönemlerde Çankırı’ya büyük ödenek aktarıldığını, kurulacak barajlar ile sulanabilir arazinin iki katına çıkarılacağını kaydetti.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de Çankırılıları İstanbul’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ise kendisinin de Çankırılı olduğunu belirterek, bu tür etkinliklerin ekonominin yanında birlik beraberliğe de faydalı olacağını dile getirdi.

Katılımcılara stantları Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ile Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç birlikte gezdirirdi. Yöresel ve el sanatları ürünleriyle ilgili bilgiler alan katılımcılara Vali Özcan tarafından Çankırı’nın yöresel içeceği olan ‘Kızılcık Ekşisi’ ikram edildi.