Dunlop

Şampiyonanın en tecrübeli pilotundan Bayramören’e övgü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası’nın en yaşlı pilotu Savaş Kıroğlu, şampiyonayla ilgili olarak bir dizi değerlendirmelerde bulundu.

64 yaşında olmasına rağmen halen uçtuğunu belirten Kıroğlu, “Öncelikle en yaşlı pilot ibaresini en tecrübeli pilot olarak değiştirmek istiyorum. 64 yaşındayım ama yaşlı değilim. Gönlüm ölene kadar uçmak istiyor ama yarışmalara yaşım gereği 5 yıl daha katılabilirim. Ama bu spor artık benim içime işledi. Allah bana havada ölmeyi nasip etsin” dedi.

Bir kulüpte genç sporcular yetiştirdiğinin de altını çizen Kıroğlu “Eskiden bu spora fazla ilgi yoktu. Ama son zamanlarda ilgi arttı. Şuan benim 20 tane öğrencim var. Yeni sporcuların bu tür şampiyonalara katılması bizi ayrıca mutlu eder. Yamaç paraşütü en yaygın sporlardan birisi haline gelecek ve Türk sporcuların bu tür şampiyonalarda ipi göğüsleyeceğine inanıyorum” dedi.

Bayramören’in yamaç paraşütü için oldukça elverişli olduğunu da aktaran Kıroğlu, “Bayramören’i ilk gördüğümüzde burasının dünyanın en iyi uçuş yeri olacağını tahmin etmiştik. Bugün gelinen nokta itibari ile de bu tahminlerimiz gerçek oldu. Bundan sonra Bayramören Dünyanın en popüler uçuş pisti olacaktır” dedi.