ŞAMPİYONA SONA ERDİ

Çerkeş Işık Dağı’nda yapılan son yarışların ardından Çavundur Termal Otel’de bir ödül töreni ve kokteyl düzenlendi. Törenine, Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan, Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar ve pilotlar katıldı.

 

Çankırı Yamaç Paraşütü ve Havacılık Kulübü Başkanı Tahsin Tekin, törende yaptığı konuşmada, son yıllarda adrenalinin bol olduğu sporlara ilginin arttığını ifade ederek, “Yamaç paraşütü içerisinde bol adrenalin bulunduran güzel bir spordur” dedi.

Yamaç paraşütüne gönül veren pilotlara daha güzel uçuş imkanı sağlamak için yeni yerler keşfettiklerini belirten Tekin, “Yamaç paraşütünü yaygınlaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Güzel bir yarışma olduğuna inanıyorum. Umarım burada uçan 120 pilotumuz da bizle aynı fikirdedir” diye konuştu.

Organizasyonun sponsoru işadamı Vahap Yartaş’ın üzücü bir kaza atlattığını belirten Tekin, “ Değerli sponsorumuz işadamı Yartaş, yarışmaları izlemek için geldiği Işık Dağı’nın dönüş yolunda bir kaza atlattı. Kendisinin hastanede tedavisi devam ediyor. Bir pilotumuzda kendi dikkatsizliği yaralandı. Onu da milletvekilimiz Hüseyin Filiz’in teşebbüsü ile hastaneye kaldırdık. Başka bir sıkıntı yaşanmadı” ifadelerini kullandı.

Şampiyonayı alınlarının akıyla tamamladıklarını ifade eden Tekin, “Bize destek olan başta sponsorumuz olmak üzere, desteklerini esirgemeyen milletvekili Hüseyin Filiz’e gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca benim bir an bile yanımdan ayrılmayan ve bu işi kendine görev edinen Çankırı Yamaç Paraşütü ve Havacılık Kulübü Başkan Yardımcısı Halis Ergeçelen’e şükranlarını sunuyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Milletvekili Hüseyin Filiz, Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan, Çankırı Yamaç Paraşütü ve Havacılık Kulübü Başkanı Tahsin Tekin ve Çankırı Yamaç Paraşütü ve Havacılık Kulübü Başkan Yardımcısı Halis Erçelen takdim etti.

– 4 kategoride yapılan şampiyonada sonuçlar şöyle sıralandı.

 

Şampiyonanın genel sıralamasında Murat Tüzel birinci, Umut Aktürk ikinci, Tuncay Tahakın üçüncü oldu.

 

 PWC genel klasmanında ise Murat Tüzel birinciliği, Hulin Joreme ikinciliği, Umut Aktürk üçüncülüğü elde etti.

 

Bayanlar kategorisinde ise Emi İgawa birinciliğe, Yumi Hashimeto ikinciliğe, Ayşe Bayrak üçüncülüğe hak kazandı.

 

Alidağı ve Işıkdağı Türkiye şampiyonaları toplamında Murat Tüzel birinci, Durali Karaca ikinci, Tuncay Tahtakın üçüncü oldu.

 

Işıkdağı Türkiye Şampiyonası takımlar kategorisinde ise Adana Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü (AHAS) birinciliği, ISUK ikinciliği, Çankırı Yamaç Paraşüt ve Sportif Havacılık Kulübü ÇANHAVK ise üçüncülüğü kazandı.