Dunlop
featured

Şahin, “Tepki koyulacak yerde koyarız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti 66’ncı İl Danışma Meclisi Toplantısı Cumartesi günü 100. Yıl Kültür Merkezi toplantı salonunda yapıldı.
Toplantıya; Çankırı Koordinatörü Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, İl Milletvekilleri Av. İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, İl-İlçe ve Belde Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Belediye Başkanları, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri, katıldı.
Divan Başkanlığı’nı Fatma Yıldırım’ın yaptığı toplantı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Belediye Başkanı İrfan Dinç, mazereti nedeniyle ilk sözü alarak Belediye Başkanlığı Etüd Proje Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu 30 proje hakkında bilgi verdi.
Devlet Demir Yolları’nın hemzemin geçitleri kapatacağını duymalarından sonra hazırlıklara başladıklarını belirten Dinç “Çankırı Lisesi ve Ümraniye Camisi tren geçişleri için yolu yukarı kaldıracağız. Tren alttan geçecek.” diyerek projeleri sıraladı.
Dinç, TOKİ tarafından 2. Etap çalışması olan 484 konut yapacaklarını, Kenbağ Parkı Bisiklet Yolu, ilçeler 1’er park, Karataş hamamını Tuz hamamı, Kale ulaşımı için Havaray, Acıçay, Tenezzüh treni, Japon Bahçesi, gibi projeler olduğunu, şehir trafiğini rahatlatmak için ellerinden geleni yapacaklarını” söyledi.
Özellikle kale ile İmaret arasında kurulacak olan havaray sisteminin bölgeyi canlandıracağını ayrıca kurulacak olan Gökkuşağı çalışması ile oranın farklı bir cazibe merkezi olacağını aktardı. Gerçekleştirilen proje çalışmalarının iyi bir ekip çalışması ile ortaya çıktığını da aktaran Dinç, “Büyükşehirlerde olmayan bir ekiple bu çalışmaları ortaya koyduk. Arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu bir ekip işidir” dedi.
Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşunu hiçbir zaman bozmadığını ifade ederek konuşmasına başlayan AKP İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, “Bu ülkede yolsuzluklar yapıldıysa rüşvetler alındıysa sorarım size: Üniversiteler nasıl yapıldı, 2002 yılında bıraktığınız IMF borcu nasıl ödendi, köprüler, barajlar, hastaneler, tüneller, yollar nasıl yapıldı bu soruların cevabını verin bizlere?” diye konuştu.
AK Parti iktidarında yapılan yatırımlardan bahseden Çivitcioğlu, “2002 yılına kadar iktidar partilerinin ömürleri 15 aydı. Ama 2002 den bugüne kadar gecen surede AK Parti iktidarının ömrü bu ay itibariyle 146 ay. Bu parti 146 aydan beri Türk milletine hizmet veriyor ve bundan sonrada hizmet vermeye devam edecek. 2002’den 2014’e kadar Çankırı’ya yapılan kamu yatırımlarının tutarı eski parayla 3 katrilyon 252 trilyon. 12’ye bölerseniz yıllık 270 trilyon dev yatırım Çankırı hizmetine sunuldu. Biz bunlarla uğraşıyoruz onlarda bizlerle uğraşıyor” ifadelerine yer verdi.
Biz hep birlikte AK parti olarak milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilatlar olarak hep birlikte oturacaklarını ifade eden Çivitcioğlu, “Çankırı da hedefimiz 2015 seçimlerinde yüzde 74. genel seçimleri alacağız, cumhurbaşkanı seçimlerinde de yüzde 80 demiştim, muhalefet demişti ki Salim Çivitçioğlu hayal dünyasında geziyor. Yüzde 74 oy almıştık. Şimdi onların sesi çıkmıyor” dedi.
Bundan önceki dönemlerde almış olduğu oyların gurur verici olduğunu ve 2015 yılında da % 70 oy oranını aşacaklarını belirten Milletvekili Hüseyin Filiz “Muhalefetin bir dikili taşı yok. Dikili taşı olmayanlarda her zaman muhalefet kalacaktır. Böyle bir muhalefete sahip olduğumuzdan da Allah razı olsun” dedi.
AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin ise, 12 ilçede yaptıkları kongreleri sorunsuz bir şekilde birlik beraberlik içerisinde yaptıklarını ifade etti.
375 köy, 3 belde, 12 ilçede AK Parti’nin 12 yıllık iktidarı döneminde ihya olduğunu vurgulayan Şahin, “İller Bankası’ndan gelen destekleri hepimiz biliyoruz. Bugün nüfusumuzun 5 katı daha büyük illere gelen desteklerden daha fazla destek Çankırı’ya geliyor” dedi.
Ilgaz’ın küçük sanayi sitesinin bağlantı yolunu yaptıklarını belirten Şahin, “Eldivan’da Ilgaz’da Şabanözü’nde farklı bir sonuç çıkması bizim buralardan ders çıkarmamıza sebep olur. Biz buralara daha iyi hizmetler götüreceğiz. Her ne olursa olsun, seçim seçimde kalmalı, şimdi geçim zamanı” dedi.
Kırk yılın başı bir kongreye gidip konuşmayla olmayacağını dile getiren Şahin, şöyle konuştu:
“Sanmayın ki uysal durduğumuzdan bir şamar sağımıza bir şamar da solumuza vurabilirsiniz. Biz gücümüzü halktan alıyoruz. Tepki koyulacak yerde koyarız. Kırk yılın başı bir kongreye gitmekle olmuyor. Çerkeş, Kızılırmak sizin değil miydi? Çerkeş’e ne hizmet götürdünüz? 12 yıllık AK Parti iktidarında akçeli işlere karışan bir kişi yok. Bizim başımızı dik tutan şey temiz teşkilatlardır.”
4 gündür Çankırı’da dolaştığını belirten Şahin, “Hala Çankırı’ya gelmiyor deniyor. Çankırı sadece Buğdaypazarı mahallesinden ibaret değil ki. Biz, Kızılırmak’ın da Bayramören’in de vekiliyiz” şeklinde konuştu.
Müdürü atamaları konusuyla ilgili konuşan Şahin, “Bir iki istisna dışında müdür atamaları bizim haberimiz dahilinde oldu. Sağlıkta da Çankırı’nın en iyi şekilde yararlanma hakkı var. Çankırı’da her ne yapıldıysa iktidarın nimetleri ile yapılıyor. Bunu birlikte yapıyoruz. Ahlaki siyasetin temelinde de birlik vardır” dedi. Son olarak Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü bir konuşma yaparak “Ak Partinin siyasetin limanı olduğunu” belirtti. akp (5)