Dunlop

Şahin Özel Karatekin Hastanesini ziyaret etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili İdris Şahin ve AKP Merkez İlçe Başkanı Musa Çağlar Özel Karatekin Hastanesini ziyaret etti.

Şahin, ziyaretlerinde öncelikle Üroloji Uzmanı ve üniversiteden yurt arkadaşı Dr. Cem Dilmen’i tebrik ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı..

Şahin daha sonra Atkaracalar Kaymakamı Kürşat Karaca ve eşini yeni doğan bebeklerinden ötürü hastanede ziyaret ederek Genel Müdür Mehmet Kayabaşı ile sektör üzerinde görüştü…

Bu görüşmede hastanenin ön plana çıkan özelliklerinden olan;

“PRP terapi (eklem ve saç uygulamaları), Diyaliz kapasite artışı, Yoğun Bakım Ünitesinin seviye yükseltilmesi” görüşüldü. Ayrıca hastanenin SGK pirim ödemeleri ve vergi konusunda sürekli ödül alması, 281 kişi ile çalışılarak istihdama olan katkısı, halkın birçok alanda eğitilerek bilgi sahibi yapılması konuları da gündem oldu.

Göz Hekimi Hacı Halil Karabulut ile görüşmelerin tamamlanarak artık Çankırı Özel Karatekin Hastanesi bünyesinde Çankırı’ya hizmetlerinin devam edeceği, bununla yetinilmeyerek Beyin Cerrahi, Dahiliye, Kadın Hastalıkları ve Fizik Tedavi uzmanı kadrolarının talep edildiği de belirtildi.

MR konusunda ciddi yatırımlar yapıldığı (yaklaşık 1 milyon lira) Çankırı’nın MR sıkıntısının kalmadığını, güncellendiği, bunun gibi birçok konuda yenilikler yapıldığı bu nedenlerden dolayı da il merkezi ve ilçelerinden olduğu gibi diğer il ve ilçelerden ve özellikle de Tosya ilçesinden yoğun talep olduğu konularına da değinildi.

Tüm bu gelişmelerin profesyonel bir yönetim kadrosu ile, alanında uzmanlaşmış personel ile yapıldığının da altı çizildi.